Kamery live
prognoza pogody

Pijani i zbyt szybcy kierowcy podczas majówki. Kilka pojazdów trzeba było odholować (zdjęcia)

4 maja 2022 17:43

Długi weekend majowy w tym roku pod Tatrami upłynął spokojnie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwali tatrzańscy oraz małopolscy policjanci. Pod Tatry przyjechało dużo turystów, jednak znacznie mniej niż w analogicznym terminie sprzed pandemii.

Pijani i zbyt szybcy kierowcy podczas majówki. Kilka pojazdów trzeba było odholować (zdjęcia)

Podczas długiego weekendu majowego wielu turystów wybrało się na tatrzańskie szlaki. Mimo wolnych miejsc na parkingach część kierowców decydowało się pozostawić swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych. Pojazdy te zostały odholowane.

– Podczas działań na tatrzańskich drogach zatrzymaliśmy kilku kierowców, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość i kilku którzy prowadzili po alkoholu. W Zakopanem i miejscowościach naszego powiatu odnotowywaliśmy pojedyncze interwencje dotyczące zazwyczaj zakłócenia ciszy nocnej i osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu – informuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Policji w Zakopanem.

Małopolscy policjanci, którzy na weekend przyjechali pod Tatry znacznie pomogli w pilnowaniu porządku. Sam widok oznakowanego radiowozu lub umundurowanego policjanta działa prewencyjnie i skutecznie chłodzi zapał nieraz nietrzeźwych turystów.

Tatrzańscy policjanci mimo wielu interwencji długi weekend podsumowują jako wyjątkowo spokojny.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 04.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również