Kamery live
prognoza pogody

Pierwsze gwiazdy VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

4 czerwca 2016 17:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych atrakcji w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy. Będzie to już VIII edycja, której organizatorem jest Aeroklub Nowy Targ. W ostatnich latach poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, ale są czynione starania aby impreza z roku na rok była coraz bardziej atrakcyjna. 

Organizatorzy przekonują, że tegoroczna edycja przyciągnie rzesze entuzjastów oraz turystów, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego z lotnictwem, ale chcieliby poznać tajniki pokazów lotniczych oraz zobaczyć wiele wspaniałych maszyn z bliska. 

Podczas tegorocznej edycji na nowotarskim lotnisku gościć będziemy kilkadziesiąt statków powietrznych z różnych epok. Od starych zabytkowych maszyn, po współczesne nowoczesne samoloty i śmigłowce. Jedną takich maszyn będzie Bucker/Casa 131 Jungmann, samolot zaprojektowany przez III Rzeszę w okresie międzywojennym mający służyć przede wszystkim do szkolenia pilotów. Jego doskonałe właściwości pilotażowe sprawiły, że używano go aż do lat sześćdziesiątych XX wieku. 

Model, którym Czech – Jan Rudzinskyj przyleci do Nowego Targu został przerobiony na typowy samolot akrobacyjny. Czerwony kolor, logotypy i możliwość puszczania białego dymu podczas wykonywania akrobacji sprawiają, że maszyna na niebie wygląda wspaniale. 

Atrakcji na niebie będzie dużo więcej. Jak co roku pojawią się balony na ogrzane powietrzne, oraz samoloty przyjaciół Aeroklubu, ultralekkie, rolnicze, wiatrakowce. Nie zabraknie również latających czołgów – czyli śmigłowców bojowych Mi-24. 

W dalszym ciągu organizatorzy pracują nad programem pokazów i atrakcjami towarzyszącymi, dlatego zachęcamy do śledzenia facebooka i strony piknikowej, na której publikowane będą najświeższe informacje dotyczące VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Przypominamy, że impreza odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia br. 

www.pikniknowotarski.pl

FB @lotniskonowytarg

zdjęcia: Aeroklub Nowy Targ

/p

Tutaj wspomnienie filmowe z VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, który odbył się w 2015 roku.

NT24TV 04.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również