Kamery live
prognoza pogody

Pieniny. Przygodny turysta udzielił pomocy poszkodowanej i opiekował się jej córką do przyjazdu ratowników GOPR

2 sierpnia 2022 13:34

W ostatnich dniach ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR przeprowadzili kilka akcji ratunkowych. Poszkodowanymi okazywali się turyści w Pieninach.

Pieniny. Przygodny turysta udzielił pomocy poszkodowanej i opiekował się jej córką do przyjazdu ratowników GOPR
W najnowszej kronice Grupy Podhalańskiej GOPR czytamy:
 
“Przed godz. 11 wspólnie z ZRM na szlaku żółtym z Krościenka w kierunku Trzech Koron ratownicy Grupy Podhalańskiej udzielają pomocy turyście po utracie przytomności.
W tym samym czasie na szlaku zielonym w kierunku Czertezika jedna z turystek niefortunnie upada doznając urazu kończyny dolnej. Drugi zespół zabezpiecza poszkodowaną i ewakuuje w dolinę.
W tym miejscu należą się wielkie słowa uznania dla przygodnego turysty, który podczas całych działań ratowników na miejscu i podczas ewakuacji zajmował się najpierw poszkodowaną, udzielając jej pierwszej pomocy, a następnie jej córką. Gratulujemy wzorowej postawy na szlaku. 
Kilka minut po zakończeniu powyższych działań dochodzi do kolejnego wypadku. Tym razem na szlaku zielonym z Trzech Koron do Sromowiec Niżnych. Poszkodowany zostaje ok 30 letni mężczyzna i jego syn, którzy po utracie równowagi na eksponowanym odcinku szlaku zsuwają się ze stromego zbocza w kierunku rzeki Dunajec. Na szczęście do czasu przyjazdu ratowników własnymi siłami oraz za pomocą innych turystów udaje się im wydostać do szlaku, gdzie oczekują na pomoc. Po dotarciu ratowników i wstępnym badaniu zostają bezpiecznie ewakuowani do czekającego w dolinie Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Równocześnie z akcją pod Trzema Koronami ratownicy w Beskidzie Wyspowym prowadzą poszukiwania 50 letniej kobiety z zanikami pamięci, która oddaliła się od domu i nie można się z nią skontaktować. Na szczęście podczas organizacji wyprawy i prowadzonych działań zaginiona odnajduje się niedaleko miejsca zamieszkania”.
 
 
/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/
Piotr Starmach 02.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również