Kamery live
prognoza pogody

Pielęgniarki – nieocenione i niedoceniane

21 maja 2016 14:24

POWIAT NOWOTARSKI. Od kilku lat tradycją Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego jest organizowanie spotkania z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych. To sposobność do złożenia podziękowań tym 360 paniom, ale też męskim pielęgniarskim rodzynkom, w rękach których spoczywa codzienna troska o pacjenta.

Pielęgniarki – nieocenione i niedoceniane

Nikt nie ma wątpliwości, że od ich wiedzy, refleksu, doświadczenia i staranności zależy nasze zdrowie, niekiedy i życie. Są przedłużeniem rąk lekarzy.

Pielęgniarki niezmiennie bardzo wysoko stoją w rankingu zawodów cieszących się największym społecznym zaufaniem. Są bardzo dobrze zorganizowaną grupą społeczną, lecz wciąż z odczuciem nieadekwatności wynagrodzeń do zaangażowania, wysiłku i ważności swojej pracy. Fakt, że w polskich placówkach służby zdrowia chronicznie  zaczyna brakować pielęgniarek, spowodowany jest odpływem młodych, wykwalifikowanych sił za granicę. Dlatego życzenia, zwłaszcza dyrektora Szpitala, Marka Wierzby, kierowane były nie tylko do przedstawicielek i przedstawicieli średniego personelu, ale i do decydentów centralnego szczebla, którzy powinni szukać sposobu, by zaradzić temu odpływowi.

Natomiast jak cenione położnicze siły pracują w naszym Szpitalu – potwierdza fakt, że wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Położnych została Halina Serafin, natomiast Anita Żarowska – członkinią Zarządu.
Odznaczenia i nagrody odebrały tego roku 22 panie z różnych szpitalnych oddziałów i z bloku operacyjnego, wyróżniające się sumiennością, empatią, wzorową pracą.

/as

NT24TV 21.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również