Kamery live
prognoza pogody

Piąte miejsce dla Podhala na Olimpiadzie Młodzieży

18 lutego 2023 19:43

Młodzi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ zdobyli piąte miejsce na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku. Dla najmłodszej drużyny w kategorii Juniora Młodszego to duży sukces sportowy. Zabrakło tylko trochę szczęścia, aby pozostać dalej w rywalizacji finałowej.

Piąte miejsce dla Podhala na Olimpiadzie Młodzieży

Początkiem sezonu 2022/2023 Zarząd MMKS Podhale analizował zgłoszenia drużyn w kategoriach wiekowych do rozgrywek Juniora Młodszego i padało pytanie: czy Podhale będzie miało kim grać w rozgrywkach U18, kiedy w klubie w tej kategorii wiekowej jest zaledwie trzech zawodników z najstarszej dopuszczonej kategorii (rocznik 2005), czterech zawodników z 2006 roku, (kontuzje) oraz młodzież 2007/2008 . Na dodatek dwóch czołowych zawodników nie mogło grać w sezonie rozgrywek, ponieważ byli w szkole w SMS Katowice.

Zarząd postawił na trenera Marka Ziętarę i szkołę SMS Podhale. Młodzi chłopcy pomimo znikomych szans wygrywania mieli się ogrywać w starszej lidze Juniora.

Z grupy C, Podhale wychodzi z niespodzianką na drugim miejscu, po 12 meczach ulegając tylko Oświęcimiowi w zaciętej rywalizacji, trzymając wyniki na styku (trzy przegrane, jeden wygrany mecz), pokonując za każdym razem Łódź i Gdańsk, co dało drużynie awans do Mistrzostw Polski Juniora Młodszego.

W fazie finałowej rozgrywek na Olimpiadzie Młodzieży najmłodsze ze wszystkich drużyn młode Podhale zajęło bardzo wysokie, jak na założenia przed sezonem, bo piąte miejsce w tabeli mając w grupie drugie miejsce (po najmocniejszej drużynie z Tychów) pod względem ilości strzelonych bramek (ex aequo wraz z drużyną z Jastrzębia). 

Tabela po trzech dniach rozgrywek ułożyła się następująco: Tychy i Jastrzębie po 8 pkt, Oświęcim 6 pkt, Katowice Naprzód Janów 5 pkt – to grupa finałowa do rywalizacji w sobotę i niedzielę (18-19 lutego 2023) .

Olimpiadę opuściły drużyny z:

5. miejsce Podhale 4 pkt,

6. miejsce Sokoły Toruń 4 pkt (mniej strzelonych od Podhala bramek)

7. miejsce Sanok 1 pkt

8. miejsce Łódź 0 pkt.

Tychy, które zajęły pierwsze miejsce w grupie A, tylko z Podhalem miały dogrywkę, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść wygraną D3:2. Oświęcim z Tychami w tej grupie przegrał wysoko 6:2 i przeszedł eliminacje finałową zajmując wcześniej wspomniane drugie miejsce.

W fazie finałowej grupy B, Jastrzębie wygrało tabelę, natomiast Katowice Naprzód Janów, mając mocny skład z najstarszymi rocznikami 2005 i z największą ilością zawodników Kadry Polski U 18, wyszedł z grupy po wielkich nerwach, na styku wygrywając z Sanokiem (5;4) oraz z Toruniem (4:3 po dogrywce) i przegrywając z Jastrzębiem (2:3)

Podhalu jako najmłodszej drużynie w Juniorze Młodszym brakło naprawdę niewiele szczęścia do pozostania dalej w rywalizacji finałowej Olimpiady Młodzieży  Mistrzostw Polski Juniora Młodszego.

mat. nadesłane

 

os 18.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również