Kamery live
prognoza pogody

Petycja w sprawie intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski odrzucona

6 lutego 2020 12:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

Jak można było się spodziewać nowotarscy radni postanowili nie uwzględnić petycji rabczanki Renaty Sutor w sprawie wyrażenia poparcia w formie uchwały dla intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Sprawa jest “złożona”, ponieważ takowa intronizacja już się odbyła – na krakowskich Łagiewnikach w 2016 roku.

Fot. Youtube.com/RenataSutor

O petycji adwokatki z Rabki-Zdroju zrobiło się głośno na początku grudnia. Mieszkanka sąsiedniego uzdrowiska wysłała pismo do ponad dwóch tysięcy gmin i miast w całej Polsce. Jego treść wywołała zdziwienie zarówno u urzędników jak i samych mieszkańców bowiem mecenas zwróciła się z prośbą o dokonanie pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. 

Przypomnijmy, uroczysta proklamacja aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla Polski dokonana została 19 listopada 2016 roku z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, biskupów polskich i przedstawicieli rządu. Zdaniem krytyków pełna intronizacja się nie odbyła, m.in. przez fakt, że akt ten odczytał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki, a nie Prezydent Polski.

Jak zareagowała większość gmin w Polsce na petycję rabczanki, jakie zdanie w tej kwestii mieli nowotarscy radni oraz jak swoją petycję tłumaczyła Renata Sutor – o tym w krótkim materiale video poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

/ps/

Piotr Starmach 06.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również