Kamery live
prognoza pogody

Pędził o 55 km/h za szybko. Kierował samochodem mimo zakazu

25 maja 2022 09:19

Policjanci nowotarskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego, który jechał bez uprawnień i przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.  Kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pędził o 55 km/h za szybko. Kierował samochodem mimo zakazu

W niedzielę, około godziny 14.30 podczas patrolu drogi krajowej nr 7 na odcinku Jabłonka-Chyżne, funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który jechał z prędkością 145 km/h na dozwolonej „dziewięćdziesiątce”. Podczas kontroli po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 33-letni kierowca nie powinien był w ogóle wsiadać za kierownicę. Na początku marca mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Dodatkowo przekroczył limit 24 punktów karnych.

Za swoje postępowanie 33-latek odpowie przed sądem. Z uwagi na kierowanie samochodem pomimo wydanego zakazu na okres 3 miesięcy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Z uwagi na przekroczony limit punktów karnych wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych. W przypadku wykroczeń nieobjętych postępowaniem mandatowym  o wysokości grzywny decyduje sąd. Według nowych przepisów za wykroczenia drogowe może on orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 25.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również