Kamery live
prognoza pogody

Paweł Gąsior trenerem przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Podhala

5 sierpnia 2022 14:25

Współpraca z panem Pawłem doskonale wpisuje się w filozofię naszej Akademii. Jest doskonałym fachowcem w swojej dziedzinie i człowiekiem z regionu – podkreśla Rafał Rajzer, dyrektora Akademii Piłkarskiej Podhala.

Paweł Gąsior trenerem przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Podhala

Paweł Gąsior będzie odpowiedzialny za treningi motoryczne oraz stały monitoring zawodników z Akademii Piłkarskiej począwszy od wieku juniora młodszego.

Moja praca opierać się będzie na ścisłej współpracy z trenerami. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Wspólnie wypracujemy plan, który systematycznie będziemy wdrażać w życie – podkreśla Paweł Gąsior.

Paweł Gąsior to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2013 roku obronił doktorat na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego z zakresu teorii sportu. Nauczyciel akademicki – prowadzi ćwiczenia z kształcenia ruchowego, fizjologi wysiłków fizycznych oraz treningu sportowego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Jako aktywny sportowiec uczestniczył w zawodach w sportach wytrzymałościowych: maratonach kolarskich i biegowych w Polsce i Europie. Uczestnik zawodów triatlonowych na najdłuższym dystansie IRONMAN. Instruktor narciarstwa alpejskiego, klasycznego, snowboardu, kulturystyki, nordic walking. Ukończone szkolenia trenerskie z zakresu nordic walking, integracji sensomotorycznej i korekcji wad postawy w wodzie (TB Polska), treningu respiracyjnego SpiroTiger. Zainteresowania naukowe to teoria sportu ze szczególnym uwzględnieniem treningu poszczególnych zdolności motorycznych. Autor wielu publikacji naukowych.

redakcja 05.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również