Kamery live
prognoza pogody

Patryk Stosz – zwycięzcą na najdłuższym odcinku Małopolskiego Wyścigu Górskiego

7 czerwca 2021 05:44

NOWY TARG. Na najdłuższym, liczącym aż 142 kilometry odcinku 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, najlepszy czas uzyskał Polak – Patryk Stosz, członek zawodowej grupy kolarskiej założonej 5 lat temu w Stalowej Woli. Drugie miejsce zajął 20-letni Niemiec Maurice Ballerstedt. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Czech Michal Schlegel.

Patryk Stosz – zwycięzcą na najdłuższym odcinku Małopolskiego Wyścigu Górskiego

W sobotę po południu na nowotarskim rynku 180 kolarzy witały spora grupa kibiców i burmistrzowska ekipa. Puchar i statuetki wręczał triumfatorom burmistrz Grzegorz Watycha.

Uczestnicy z 21 krajów i 5 kontynentów mieli za sobą odcinek prowadzący od zamku w Niepołomicach, przez Raciechowice, Limanową, Ochotnicę Dolną, Krościenko do Nowego Targu, z trzema wymagającymi podjazdami. Kibicujący zawodnikom na trasie mieli szansę oglądać jazdę na światowym poziomie. Uczestnicy Małopolskiego Wyścigu przygotowują się bowiem do tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.  Rozegrana teraz w Małopolsce rywalizacja należy do jednej z najtrudniejszych w naszej części Europy.

 Do niedzielnego, ostatniego już odcinka, kolarze startowali w Jabłonce Orawskiej, by finiszować na szczycie Przehyby w Beskidzie Sądeckim (wysokość 1.175 m n.p.m.)

Przypomnijmy, że na liście startowej rozpoczętego 3. czerwca Wyścigu było 40 polskich kolarzy, w tym 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym było Województwo Małopolskie, prestiżową imprezę dofinansowywało też Miasto Nowy Targ.

(asz)

Anna Szopińska 07.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również