Kamery live
prognoza pogody

Patryk Stosz wygrywa w Nowym Targu

6 czerwca 2022 11:39

Patryk Stosz z grupy Voster ATS okazał się najlepszy na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą w Nowym Targu. Na finiszu pokonał on Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski) oraz Sebastiana Nielsena (Restaurant Suri Carl Ras). Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini). Poniżej szczegółowa relacja oraz pełne wyniki II etapu wyścigu.

Patryk Stosz wygrywa w Nowym Targu

Deszczowa aura przywitała w sobotni poranek uczestników 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na szczęście nim wszyscy zdołali dotrzeć na zaplanowany na popołudnie start w Niepołomicach, niebo nieco się rozpogodziło, a szosa przeschła. Można było bezpiecznie zacząć rywalizację.

W ramach drugiego odcinka na zawodników czekała 142-kilometrowa trasa, której metę wyznaczono w Nowym Targu. Do rozegrania były po trzy lotne i górskie premie. Etap wydawał się nieco łatwiejszy od tego z poprzedniego dnia, jednak dynamika rywalizacji zależała od woli peletonu.

Już od startu wiadomo było, że będzie to zacięta walka od startu do mety. Walka o punkty, sekundy i pozycje. Pomimo dużej aktywności peletonu przez długi czas harcownicy nie byli w stanie zawiązać skutecznej ucieczki. Prób było wiele, ale dopiero po ponad 30 kilometrach odskoczyć od grupy głównej udało się Norbertowi Banaszkowi (HRE Mazowsze Serce Polski), Tobiasowi Kongstadowi Morchowi (Restaurant Suri Carl Ras) oraz Jamesowi Mitriemu (Global 6 Cycling).

Nowo uformowana ucieczka rozegrała między sobą lotny fniisz w Raciechowicach oraz górską premię w Starym Rybiu, ale zaraz po zjeździe było już po akcji. Karty trzeba było rozdać na nowo.

Po kolejnych niezliczonych próbach udało się uformować nowy odjazd. Tym razem utworzyli go Artur Sowiński (Voster ATS), Kyrylo Tsarenko (Gallina Eccotek Lucchini) i Ukko Peltonen (Global 6 Cycling). W samotny pościg za nimi ruszył jeszcze Gustav Frederik Dahl (Team Give Elementer), jednak jak pokazał czas – nigdy nie było mu dane dojść do czołówki.

Prowadzące trio zgodnie współpracowało, powiększając swoją przewagę względem peletonu do ponad 4 minut. Wszystko to wyglądało bardzo obiecująco, jednak na kolarzy wciąż jeszcze czekał podjazd pod Przełęcz Knurowską, a następnie długi, pełen mokrych od deszczu serpentyn zjazd.

Cenny zapas czasu zaczął się szybko topić, wynosząc zaledwie 2 minuty i podnóża Przełęczy i zaledwie 40 sekund na końcu zjazdu z niej. Choć peleton mocno podzielił się podczas wspinaczki, nie odpuszczał pościgu i ostatecznie złapał czołówkę tuż przed metą. O kolejności na kresce zadecydował finisz z grupy, który – podobnie jak przed rokiem – wygrał Patryk Stosz.

Małopolski Wyścig Górski 2022 | 2. etap – 4 czerwca: Niepołomice – Nowy Targ, 142km

Zwycięzca etapu: Patryk Stosz (Voster ATS)

Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji sprinterskie „Chochołowskie Termy”: Tobias Halvorsen (Team Region Sor)

Lider klasyfikacji górskiej „Raso”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Przyjaciele MWG”: Walter Calzoni (Gallina Eccotek Lucchini)

Lider klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: Hrinkow Advarics Cycleang

mat. prasowy

60. Małopolski Wyścig Górski – z metą w Nowym Targu

os 06.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również