Kamery live
prognoza pogody

Patryk Jaki w Nowym Targu: “Albo Zjednoczona Prawica i świat wartości albo PO-KO i LGBT+ w każdej gminie”

“Z jednej strony mamy program Zjednoczonej Prawicy, który dąży do umacniania rodziny, a  z drugiej strony mamy program Koalicji Obywatelskiej, który dąży w mojej ocenie do osłabiania rodziny” – mówił wczoraj minister Patryk Jaki na briefingu prasowym zorganizowanym pod Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym w Nowym Targu. Było to jedno z ostatnich spotkań podczas dwudniowej wizyty kandydata do Parlamentu Europejskiego na Podhalu. Mimo wyboru miejsca spotkania i obecności dyrektora szpitala, Marka Wierzby, nie poruszono żadnych tematów związanych ze służbą zdrowia. 

Patryk Jaki w Nowym Targu:

Na krótkim briefingu zorganizowanym na tle panoramy Nowego Targu, z udziałem wszystkich najważniejszych, ogólnopolskich stacji telewizyjnych, minister Patryk Jaki krótko streścił przebieg dotychczasowych spotkań z mieszkańcami Podhala, jednocześnie zapraszając na kolejne:

-Uważamy, że kontakt bezpośredni ma największe znaczenie. Wszystkie spotkania zakłócają nam ludzie z KOD-u, ale nie boimy się rozmawiać z ludźmi wyrażającymi poglądy dalece odmienne od naszych, wprost przeciwnie, potrafimy udowodnić, że Zjednoczona Prawica od 4 lat rządzi w państwie dużo lepiej niż poprzednicy – mówił w Nowym Targu Patryk Jaki Na Podhalu rozmawiamy z mieszkańcami głównie o nowych projektach, które rząd Zjednoczonej Prawicy przygotował w ramach tzw. “piątki Kaczyńskiego”. Zwracamy uwagę szczególnie na trudny los emerytów, cieszymy się, że rząd właśnie przyjął ustawę, która pozwoli wypłacić dodatkowe środki dla emerytów, którzy już dawno powinni być docenieni w naszym państwie, niestety przez lata był z tym bardzo duży problem. Drugim elementem, który budzi dużą akceptację mieszkańców jest 500+ na pierwsze dziecko, czyli instytucjonalne wzmacnianie rodziny od strony bezpieczeństwa, od strony ekonomicznej. Mieszkańcy Podhala wyrażają bardzo pozytywne opinie na spotkaniach z nami na temat tego elementu programu.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego w województwach małopolskim i świętokrzyskim w ciągu dwóch dni odwiedził na Podhalu wiele miejscowości. Otwarte spotkania odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu, Hotelu Stamary w Zakopanem i Kawiarni Zdrojowej w Rabce. 

-To jest bardzo ważne – i chcemy to dzisiaj podkreślić – że z jednej strony mamy program Zjednoczonej Prawicy, który dąży do umacniania rodziny, a  z drugiej strony mamy program Koalicji Obywatelskiej, który dąży w mojej ocenie do osłabiania rodziny, dlatego, że jak państwo widzieliście, na agendzie ciągle mają tematy związane z LGBT, czyli z wchodzeniem szczególnie w edukację dzieciChciałbym, aby wszyscy Polacy mieli świadomość, że w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego wybierzemy albo Zjednoczoną Prawicę i silną rodzinę albo PO-KO Grzegorza Schetyny i osłabianie rodziny w postaci programów typu LGBT+, które są wprowadzane w Warszawie i są politycy w Krakowie, którzy też chcą to robić.  I nie miejmy żadnych wątpliwości, w mojej ocenie, jeżeli KO wygra wybory w całej w Polsce, wszędzie wprowadzi karty LGBT+ w całej Polsce. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego te wybory do Parlamentu Europejskiego są tak bardzo istotne.

Patryk Jaki składał też jasną deklarację:

-W Parlamencie Europejskim będę bronił naszego świata wartości, wartości chrześcijańskich i będę walczyć z tym, by przeznaczać dodatkowe środki na ideologię, w tym na programy typu LGBT+ tak teraz niestety agresywnie realizowane przez niektórych polityków KO. Czyli albo Zjednoczona Prawica i świat wartości – silna rodzina, “piątka Kaczyńskiego” albo PO-KO i LGBT+ w każdej gminie. Każdy może wybrać. 

Tuż przed briefingiem pod nowotarskim szpitalem, minister Jaki odwiedził też Nową Targowicę, gdzie pozował do zdjęć w góralskim kapeluszu, z ciupagą i góralskimi serkami. Na spotkaniach towarzyszył mu poseł Edward Siarka. 

/os

os 29.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Jan S 18:39 29.03.2019

Do koryta ciągnie każdego

Magic 11:16 29.03.2019

Tak mówią o tym LGBT i straszą nim Polaków a niech może najpierw przyznają się ilu z tego środowiska jest w ich szeregach. Druga sprawa niech podadzą kwoty ile będą nas kosztować ich "Piątki" i ile lat będziemy to spłacać. A w ogóle to niezła jazda, że Pan raz z Opola, raz z Warszawy kandyduje a teraz jest nagle Góralem.

Zobacz również