Kamery live
prognoza pogody

Partnerskie powiaty z wizytą w szpitalu w Zakopanem

22 kwietnia 2022 11:05

W dniach od 20 do 22 kwietnia 2022 w Zakopanem odbyła się wizyta powiatów partnerskich dotycząca funkcjonowania powiatowej służby zdrowia. W konferencji udział wzięli przedstawiciele powiatów: łowickiego, poznańskiego, hrubieszowskiego, tatrzańskiego, kartuskiego, rawickiego, wadowickiego, międzychodzkiego i żyrardowskiego.

Partnerskie powiaty z wizytą w szpitalu w Zakopanem

W programie znalazły się m.in. warsztaty tematyczne z udziałem Reginy Tokarz – Dyrektor Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz prof. dr hab. n. med. Marcina Zielińskiego – Dyrektorem Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem, krajowego konsultanta w dziedzinie torakochirurgii. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach tematycznych poświęconych zagadnieniom związanym z planowanymi zmianami ustawodawczymi w zakresie modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

W ramach wizyty odbyły się także wyjazdy do zakopiańskich placówek medycznych – Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej oraz Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego. Tam uczestnicy spotkali się z dyrekcją i poznali system funkcjonowania m.in. Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Obecna na konferencji posłanka Józefa Szczurek-Żelazko podkreślała, że jest to dla niej wyjątkowe wydarzenie, bowiem w swojej pracy zawodowej przeszła szereg obszarów życia społecznego związanych z ochroną zdrowia. – To spotkanie jest poświęcone przede wszystkim Państwu i zarządzanym przez Was placówkom, dlatego chciałabym usłyszeć jakie macie problemy – zwróciła się do uczestników Józefa Szczurek-Żelazko. – Projekty, które wychodzą z Ministerstwa Zdrowia są modyfikowane w Komisji Zdrowia, w której pracuję. Jest to możliwe dzięki temu, że my jako posłowie mamy od Państwa informacje, że projekt bądź jego konkretny przepis sprawdzają się lub nie – zachęcała do dialogu posłanka.

W kierunku uczestników padły również słowa podziękowania za ciężką pracę przez ostatnie lata, w których jednym z największych wyzwań była pandemia.

Redakcja 22.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również