nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Paraliż drogowy na Podhalu

Zatorów dzień kolejny. Ulice Szaflarska, św. Anny, Kowaniec, Ludźmierska, Jana III Sobieskiego, Harcerska, Aleje Tysiąclecie czy tzw. „Zakopianka” toną w korkach.

Po nocnych opadach śniegu drogi są bardzo śliskie. Piaskarki robią co mogą, aby odśnieżyć jezdnie z zalegającego śniegu i tzw. błota pośniegowego, ale te… stoją w korkach. Na drogach alternatywnych do tzw. „Zakopianki” – m.in. ulice św. Anny czy Ludźmierska – tworzą się kilometrowe zatory drogowe. Najgorsza sytuacja jest na samej „Zakopiance”. Korek w stronę Krakowa ciągnie się od Klikuszowej do skrzyżowania z ulicą Szaflarską. Jeszcze większy paraliż czeka zmotoryzowanych w okolicach Skomielnej Białej – tam zator ciągnie się z Krzeczowa do Chabówki i wynosi obecnie kilkanaście kilometrów. Podróż z Nowego Targu do Krakowa zajmuje obecnie trzy i pół godziny.

Co więcej, korki tworzą się również w stronę Zakopanego. Kolejny najazd turystów sprawił, że samochody wjeżdżające do stolicy Polskich Tatr stoją aż do Białego Dunajca. Do Zakopanego ze stolicy Podhala podróż zajmuje półtorej godziny.

Kierowcy kierujący się w stronę stolicy Małopolski powinni skorzystać z alternatywnych dróg – przez Czarny Dunajec do Chabówki bądź przez Ludźmierz do Klikuszowej. Wybierający się do Zakopanego mogą ominąć zatory na Podhalu jadąc przez Czarny Dunajec, a następnie kierując się w stronę Kościeliska.

Każdy kto decyduje się wybrać samochodem powinien zachować szczególną uwagę. W Naprawie nad ranem doszło do karambolu z udziałem kilku pojazdów i busa. Nikt nie został poszkodowany. Do kolizji dwóch samochodów doszło również w miejscowości Bór nieopodal Szaflar. Część lokalnych dróg w gminie jest nieprzejezdna – tak jest chociażby we wsiach Rdzawka czy Leśnica, gdzie na stromych podjazdach samochody mają problem z ruszeniem. Z kolei na ulicach Nowego Targu, ze względu na tzw. błoto pośniegowe, droga hamowania wydłuża się czasami kilkukrotnie.

 

/ps/

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Gorol

03 stycznia, 2019, o 18:03:39

Ha ha to ma być zima nie przesadzanie jeszcze metr nie na padało A gdzie Kiernia zaspał

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(79) [1]=> int(56) [2]=> int(68) }