Kamery live
prognoza pogody

Parady Gazdowskie 2022 – jak będą wyglądać w tym roku?

12 stycznia 2022 13:23

Znane są terminy tegorocznych kumoterek. Pierwsze z całego cyklu wydarzeń organizowanych w różnych podhalańskich gminach, miało odbyć się już w najbliższą niedzielę w Szaflarach, wiadomo jednak, że z powodu braku wystarczającej ilości śniegu, ta Parada Gazdowska jest odwołana. Następne zaplanowano na kolejne niedziele stycznia i lutego w Poroninie, Białym Dunajcu, Kościelisku, Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem i Ludźmierzu. Czy się odbędą? Wszystko zależy od warunków pogodowych. 

Parady Gazdowskie 2022 - jak będą wyglądać w tym roku?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia, organizatorzy podjęli decyzję w sprawie odwołania Kumoterek, Parad Gazdowskich i Kumoterskich Gońb w ich tradycyjnej formie. Tradycyjne zmagania sportowe zostały zastąpione filmem dokumentującym dotychczasowe edycje tej góralskiej imprezy, jej historię, sylwetki utytułowanych zawodników oraz zasady rywalizacji.

W tym roku w organizacji imprez może przeszkodzić natomiast zbyt mała ilość śniegu. 

os 12.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również