Kamery live
prognoza pogody

Oszuści dalej wydzwaniają

30 kwietnia 2019 14:42

Nie wierzcie komisarz Ewie Kłos z II Wydziału Śledczego z Nowego Sącza. To oszustka, podająca się pod fałszywym nazwiskiem, która telefonicznie chce wyłudzić od was oszczędności życia.

Oszuści dalej wydzwaniają

W poniedziałek tj. 29 kwietnia br. w samo południe na telefon stacjonarny mieszkanki Szaflar zadzwoniła kobieta przedstawiając się jako policjantka: „komisarz Ewa Kłos z II Wydziału Śledczego z Nowego Sącza”. Policjantka oświadczyła, że zajmuje się rozpracowaniem szajki przestępczej złożonej z pracowników banku, a konto kobiety może zostać zablokowane i straci ona wszystkie oszczędności.

60-latka podejrzewała, że to może być próba oszustwa, wtedy rzekoma policjantka w celu potwierdzenia połączyła ją z „prokuratorem Tomaszem Bednarkiem z Nowego Sącza”, który przekazał, że wspólnie z policją prowadzą tajną akcję, a jej telefon jest na podsłuchu i dla dobra śledztwa nie może ona nikogo informować o całej sytuacji.  Dla potwierdzenie jego słów kazał 60-latce wybrać bez rozłączania się na klawiaturze numer 997. Wtedy po drugiej stronie zgłosił się policjant, który potwierdził tajną akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku. Następnie kazał kobiecie pojechać do placówki w centrum Nowego Targu, założyć konto internetowe z maksymalnym limitem przelewów do rachunku bankowego, na którym posiadała oszczędności i zerwać swoją lokatę. Do kontaktu z bankiem mężczyzna podał jego numer telefonu.

Kobieta pojechała więc do wskazanego banku, jednak cały czas miała wątpliwości co do działania policjantów i prokuratora. Zadzwoniła do swojej siostry i wszystko jej opowiedziała. Ta zorientowała się, że to oszustwo i powiadomiła nowotarską policję. Na miejsce natychmiast pojechali  policjanci, którzy poinformowali kobietę, że nie prowadzono żadnej akcji z prokuratorem  i mogła paść ofiarą oszustów. Dzięki zdecydowanej reakcji siostry mieszkanki Szaflar i nowotarskich policjantów kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Przestrzegamy i apelujemy !

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach, nie prosi o zakładanie konta w banku i podanie numerów PIN i haseł !

Nigdy nie informuj nieznajomych o posiadanych kontach w banku i swoich oszczędnościach!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, haseł, numerów PIN !                           

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka rodziny i opowie o sposobach działania oszustów. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 30.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również