Kamery live
prognoza pogody

Oświadczenie Jacka Rokickiego

27 lutego 2018 13:04
Prezentujemy oświadczenie Szefa Wydziału Sędziowskiego w PZHL, Jacka Rokickiego na temat zmiany decyzji o wysokości kary nałożonej na zawodnika JKH Jastrzębie Radsoława Nalewajki, za brutalny faul na graczu TatrySki Podhale Przemysława Michalskiego.
Oświadczenie Jacka Rokickiego

Informuję, iż konsultacja pomiędzy PHL a mną dotyczyła rodzaju nałożonej kary na w/w zawodnika. Zawodnik Radosław Nalewajka otrzymał karę 5 minut + KMZNZ za natarcie zgodnie z art. 122 iv i taki zapis znalazł się w protokole meczowym. Nie otrzymał kary meczu jaki to zapis pojawił się w Komunikacie PHL.

Art. 122 iv – natarcie

„Gracz który powoduje kontuzję lub lekkomyślnie zagraża zdrowiu przeciwnika przez akcję natarcie, będzie ukarany karą większą plus karą meczu za niesportowe zachowanie lub karą meczu.”

W załączniku do Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL – Karomierz czytamy w punkcie 2, iż za nałożenie kary 5 minut + KMZNZ w przypadku pierwszej takiej kary, kara ta nie powoduje zawieszenia. Jeśli byłaby to kara meczu zawodnik zgodnie z punktem 3 byłby zawieszony na 2 kolejne mecze mistrzowskie.

Informuję, iż do Wydziału Sędziowskiego nie wpłynęło żadne pismo dotyczące uwag co do nałożonej przez sędziów kary.

Z poważaniem

Jacek Rokicki

Maciej Zubek 27.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również