Kamery live
prognoza pogody

Ostrzeżenie przed silnymi nawałnicami, wiatrem i gradem

14 czerwca 2019 13:13

Służby meteorologiczne IMGW wystosowały dziś drugi stopień zagrożenia gwałtownymi nawałnicami dla powiatów południowej Małopolski, w tym również dla powiatu nowotarskiego.

Ostrzeżenie przed silnymi nawałnicami, wiatrem i gradem

Prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych nawałnic na terenie Nowego Targu i okolic synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej określają na 80%. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać dziś od godziny 14:00 i potrwa do 22:00. W tym czasie przez Podhale mają przejść silne burze z dużymi opadami deszczu, które miejscami mogą spowodować nawet podtopienia. Co więcej, pojawi się silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość nawet 90 km/h. Spodziewany jest również grad.

IMGW jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby na czas nawałnicy omijać miejsca wysoko położone, odsłonięte, a także trzymać się z dala od drzew. Synoptycy sugerują, aby dla bezpieczeństwa pozostać wewnątrz budynków.

Przez noc pogoda ma się uspokoić. 

/ps/

Piotr Starmach 14.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również