Kamery live
prognoza pogody

Ostatnie pożegnanie Jerzego Zacharki

15 kwietnia 2021 16:10

Wczoraj miało miejsce ostatnie pożegnanie wicestarosty tatrzańskiego Jerzego Zacharki. Po mszy św. żałobnej, która odbyła się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach wyruszył kondukt żałobny ulicami Zakopanego. Prochy zmarłego zostały złożone na cmentarzu parafialnym na ul.  Nowotarskiej. 

Ostatnie pożegnanie Jerzego Zacharki

Przed mszą zastępca szefa kancelarii prezydenta RP, minister Piotr Ćwik przekazał informację o pośmiertnym nadaniu Jerzemu Zacharce Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę, “za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej”. Z kolei zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Jerzemu Zacharce Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Wręczył go wicemarszałek Łukasz Smółka. 

Jerzy Zacharko zmarł w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w wieku 70 lat. Był legendą podtatrzańskiej „Solidarności”, działaczem opozycyjnym internowanym w Załężu i w Piaskach, przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Zakopanem, działaczem spółdzielczym i samorządowym. Ci, którzy go znali, pamiętają go jako człowieka głęboko ideowego, trwającego w etosie służby i myśli o dobru drugiego człowieka.

zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz

os 15.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również