Kamery live
prognoza pogody

Ostatni dzień ferii. Turystów coraz mniej, część z nich kieruje się przez rynek

Należy przygotować się na korki w Nowym Targu. Miejskie ulice okazują się alternatywnymi trasami dla turystów stojących na zakopiance.

Ostatni dzień ferii. Turystów coraz mniej, część z nich kieruje się przez rynek

Dziś na zakopiance ruch jest już zdecydowanie mniejszy niż w poprzednich dwóch dniach. Większość turystów, którzy do tej pory wypoczywali pod Tatrami w ramach zimowych ferii, zdążyła już opuścić Podhale i wrócić do domu. Mimo to zmotoryzowani nadal mogą natknąć się na podróżnych kierujących się w stronę Krakowa.

Tradycyjnie korki tworzą się na zakopiance w rejonie osiedla Niwa oraz przy sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej. Tamtejszy korek ma ok. czterech kilometrów długości. O godz. 11 w niedzielę podróż z Zakopanego do Krakowa wynosiła dwie i pół godziny.

Część kierowców, chcąc ominąć korki, znajdują trasę alternatywną w postaci miejskich dróg w Nowym Targu. Należy spodziewać się wzmożonego ruchu na ul. Szaflarskiej, Rynek, Kowaniec, Św. Anny oraz Grel. 

redakcja 25.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
:D 13:01 25.02.2024

Też jeszcze przed momentem całe Norwida i Ustronie było zakorkowane

Zobacz również