Kamery live
prognoza pogody

Ósmoklasiści w magistracie, czyli “żywa lekcja” WOS-u

23 stycznia 2023 19:48

W ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu “po sąsiedzku” odwiedzili dziś Urząd Miasta. 

Ósmoklasiści w magistracie, czyli

Rolę przewodniczki po magistracie przejęła Edyta Garb, naczelnik Wydziału Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorcom, a uczniom towarzyszył nauczyciel WOS-u Wiesław Kusiak. Jak mówi pani naczelnik – to nowa, wspólna inicjatywa pana burmistrza, urzędu i szkoły, a pomysł ma być  kontynuowany także w przyszłości. 

W czasie godzinnej “wycieczki”, uczniowie zapoznawali się przede wszystkim z miejscami związanymi z Radą Miasta i sposobem funkcjonowania miejskiego samorządu – odwiedzili zatem salę obrad, czy mniejsze pomieszczenie, w którym odbywają się posiedzenia komisji. Mieli też okazję “przymierzyć się” do tych miejsc, w których na co dzień zasiadają radni, głowiąc się nad projektami uchwał i debatując na temat rozwoju miasta.

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie z nowotarskiej “jedynki” jest przekonany, że taka żywa lekcja pozwoli na lepsze  przyswojenie materiału. 

os 23.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również