Kamery live
prognoza pogody

Osiedle Zadział/Nowe: 30-letni mieszkaniec Nowego Targu ukradł trzy lampy uliczne

1 grudnia 2021 11:51

30-letni nowotarżanin ukradł trzy lampy o wartości 4 tysięcy złotych przygotowane do montażu. Do zdarzenia doszło w rejonie os. Zadział i Nowe.  Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, a lampy zostały odzyskane i przekazane właścicielowi.

Osiedle Zadział/Nowe: 30-letni mieszkaniec Nowego Targu ukradł trzy lampy uliczne

W Nowym Targu na osiedlu Nowym i os. Zadział jakiś czas temu trwały prace remontowe związane z montażem oświetlenia drogowego.

-Pewnego dnia, w trakcie prac jeden z pracowników zauważył, że brakuje trzech opraw oświetleniowych z wysięgnikami i lampami o wartości 4 tysięcy złotych, które wcześniej przygotowano do montażu. Pracownik o kradzieży powiadomił właściciela firmy, który następnie zgłosił sprawę Policji – mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Policjanci ustalili, że przy przygotowanym do montażu sprzęcie oświetleniowym zatrzymał się kierujący mazdą, który “włożył leżące lampy do samochodu i odjechał, jak gdyby nigdy nic”. Udało się szybko namierzyć złodzieja dzięki informacjom przekazanym przez świadka kradzieży. 

-Świadek zdarzenia przypuszczając, że mogło dojść do kradzieży zdążył zapisać numery rejestracyjne pojazdu. Policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 30-letni właściciel pojazdu. Po ustaleniu miejsca jego pobytu został on przesłuchany. Podczas czynności nowotarżanin przyznał się do kradzieży i jeszcze tego samego dnia skradzione mienie zostało odzyskane w całości – informuje asp. Dorota Garbacz. 

30-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód nowotarżanina. Odzyskane lampy dzisiaj zostały przekazane właścicielowi.

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również