Kamery live
prognoza pogody

OPS może wypłacać już dodatek węglowy dla mieszkańców. Rada Miasta podjęła uchwałę w trybie nadzwyczajnym

30 września 2022 23:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

W środę w Nowym Targu zwołano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. Celem było jak najszybsze podjęcie zmian w uchwale budżetowej i zabezpieczenie środków na wypłatę dodatku węglowego. Zapotrzebowanie w tej materii oszacowano na 9 mln 180 tys. zł. Dzięki szybko podjętej uchwale, OPS może już wypłacać dopłaty mieszkańcom, którzy złożyli wnioski. 

 

Rządowe środki przeznaczone na dodatek węglowy w kwocie ponad 5 mln zł wpłynęły na rachunek urzędu  dniu 21 września. Pochodzą one z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. 

Przewodniczący Rady Grzegorz Luberda zapytał, czy kwota 9 mln 180 tys. zł to całość środków, jakie mieszkańcy Nowego Targu otrzymają w ramach dopłat do węgla, czy jedynie cząstkowa kwota. 

-Jest to kwota, jaka na chwilę obecną została zgłoszona jako zapotrzebowanie – wyjaśniła skarbnik Ewa Bobek – Na rachunek bankowy wpłynęła kwota ponad 5 mln zł, natomiast wniosek pani dyrektor z OPS opiewa na kwotę 9 mln 180 tysięcy.  Już wiadomo, na bazie złożonych i zweryfikowanych wniosków, że ta kwota tyle wyniesie. To jest kwota na wypłatę dodatku węglowego, jak i na obsługę  tego dodatku. 

Radni podjęli uchwałę 13 głosami “za”, przy 1 głosie przeciw oraz 7 wstrzymujących się. 

os 30.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również