Kamery live
prognoza pogody

Opieka medyczna seniorów – bardziej godna, dzięki darom Wielkiej Orkiestry

20 marca 2017 22:10

Ponad 105,5 mln złotych – to rekordowy wynik tegorocznej zbiórki, jaka odbyła się w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. O tym ile z tej kwoty przypadnie na sprzęt dla placówek w Nowym Targu, dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. Dziś podsumowujemy pod tym kątem rok 2016, który okazał się wyjątkowo hojny dla nowotarskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Opieka medyczna seniorów – bardziej godna, dzięki darom Wielkiej Orkiestry

Historia wspierania nowotarskiego szpitala przez WOŚP sięga właściwie pierwszej edycji tego przedsięwzięcia. Dzięki staraniom i wnioskom lek.med. Mirosławy Frankowskiej-Majchrzak, Oddział Neonatologiczny co roku otrzymywał urządzenia, elementy wyposażenia i sprzęt diagnostyczny. Do końca 2015 roku wsparcie, jakiego Wielka Orkiestra udzieliła oddziałowi noworodkowemu wyniosło ponad pół miliona złotych.

Przez lata finały WOŚP kojarzone były właśnie z niesieniem pomocy najmłodszym pacjentom. Również ostatnio, dzięki zbiórce w ramach XXIV Finału z 2016 roku, oddział pediatryczny nowotarskiego szpitala wzbogacił się dzięki fundacji o nowe, przydatne sprzęty, jak pulsoksymetr, wysokiej klasy holter ciśnieniowy, specjalny aparat do EKG przeznaczony do badania maluchów oraz iluminator naczyniowy, na łączną kwotę 51 tys. złotych.

Jednak od 2013 roku włącznie, celem corocznych zbiórek WOŚP jest również ten ukryty pod hasłem “godna opieka medyczna seniorów”. I rzeczywiście, hasło to zdaje się urzeczywistniać – co widać choćby na przykładzie nowotarskiej placówki. Tylko w 2016 roku, na wniosek dyrekcji szpitala do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Nowym Targu trafiły dary na łączną kwotę ponad 430 tys. złotych. Wśród podarowanych sprzętów znalazło się: 60 specjalistycznych łóżek, sterowanych elektronicznie, waga krzesełkowa, 9 wózków inwalidzkich, nowoczesny fotel kąpielowy, mobilny podnośnik elektryczny, 4 ssaki elektryczne i 2 zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe. Jest to nieoceniona pomoc w poprawie komfortu życia pacjentów ZOL, ale również komfortu pracy personelu.

– Ta pomoc jest dla nas bardzo cenna. Jest to bardzo pomocne i znaczące wsparcie, ale też duża wartość finansowa – powiedział Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego – dzięki temu, że otrzymaliśmy to nieodpłatnie, nie musieliśmy na to wydawać środków i mogliśmy wykorzystać je gdzie indziej.

/os

NT24TV 20.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również