Kamery live
prognoza pogody

Opady nasilają się, trudna sytuacja na drogach

13 stycznia 2021 14:54

Od nocy na Podhalu pada śnieg. Obecnie lokalne drogi a także znaczna część tzw. “Zakopianki” jest pokryta śniegiem. Ruch porusza się wolno, nawierzchnia jest bardzo śliska.

Opady nasilają się, trudna sytuacja na drogach

Fot. Traxelektronik

Najgorsza sytuacja jest na najbardziej górskim odcinku tzw. “Zakopianki”, tj. od Naprawy do Klikuszowej. Odcinek ten obecnie zajmuje kierowcom półtorej godziny. Największe utrudnienia tworzą się w Skomielnej Białej oraz Rdzawce i Klikuszowej, gdzie tworzą się zatory drogowe. Powodują je głównie samochody i ciężarówki mające problem na podjazdach.

Ogólnie podróż z Krakowa do Zakopanego – i w drugą stronę – zajmuje około trzy godziny.

Równie trudna – jeśli nie trudniejsza – sytuacja jest na drogach lokalnych. Część z nich dla wielu samochodów okazuje się nieprzejezdna. Problemy tworzą się na podjazdach m.in. w Pyzówce, Sieniawie czy w Rdzawce (na drodze lokalnej).

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą na zakrętach oraz liczyć się z tym, że droga hamowania może się wydłużyć kilkukrotnie.

Zdaniem synoptyków opady śniegu potrwają do jutra włącznie.

redakcja 13.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również