Kamery live
prognoza pogody

Olimpiada ZUS – uczennice z Nowego Targu najlepsze w Małopolsce

8 marca 2024 11:45

Uczennice z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu zwyciężyły w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Ta szkoła będzie reprezentować Małopolskę w ogólnopolskim finale.

Olimpiada ZUS - uczennice z Nowego Targu najlepsze w Małopolsce

Tym razem jubileuszowe zmagania młodych entuzjastów wiedzy o ubezpieczeniach społecznych odbyły się w murach Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 w Krakowie. W etapie wojewódzkim wzięły udział 22 zespoły z całego województwa małopolskiego.

Zwycięska drużyna z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu to: Patrycja Olesińska, Izabela Górecka i Agnieszka Kapłoniak. Opiekunem grupy jest nauczyciel Podstaw przedsiębiorczości – Magdalena Cyrwus – Wojtyczka. W półfinale uczennice zdobyły najwyższą liczbę punktów: 22 na 25 możliwych. I to one wezmą udział w finale, który odbędzie się w Warszawie, już w kwietniu.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 10 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które przynosi legalna praca.

Projekt składa się z 4 lekcji: “Świadomy zawsze ubezpieczony”, “Co Ci się należy, kiedy płacisz składki”, “Renty i emerytury”, “e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

/źródło: ZUS Małopolska/

Andrzej Lach 08.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również