Kamery live
prognoza pogody

Oleksówki do Długiej Polany – po generalnym remoncie, teraz i z siecią gazową

27 października 2023 12:20

NOWY TARG. Tego roku drogowe inwestycje weszły i w północny rejon miasta. Objęły one i prowadzącą do Długiej Polany ul. Oleksówki. Ta droga przeszła remont na odcinku od kościoła do stacji narciarskiej Długa Polana, czyli do granic administracyjnych miasta.

 

Oleksówki do Długiej Polany – po generalnym remoncie, teraz i z siecią gazową

Powstał tam chodnik, jest nowa nawierzchnia asfaltowa, a  modernizacja dużego parkingu z siłownią pod chmurką jeszcze zwiększyła jego pojemność. Wprowadzenie opłat pozwoli miastu na pokrycie letnich i zimowych kosztów jego utrzymania. Przed modernizacją było to jedyne bezpłatne miejsce postojowe na początku tego szlaku w Gorce. Efekty prac wykonanych na Oleksówkach są wyraźnie odczuwalne.

– Inwestycje przyniosły poprawę komfortu jazdy i większe bezpieczeństwo pieszych, gdyż do tej pory piesi, którzy szli z przystanku na Kowańcu w stronę zielonego szlaku czy wędrowali tędy w góry, musieli iść drogą – podkreśla burmistrz Grzegorz Watycha. – Teraz ruch pieszy jest odseparowany na szerokim chodniku – przynajmniej do stacji narciarskiej. Droga też zyskała odwodnienie, wykonana jest sieć gazowa. Gazownicy trochę spowolnili prace drogowe, ale sieć jest podciągnięta do granic miasta, więc budynki na tym odcinku drogi będą mogły przejść na czyste ogrzewanie, co powinno znacząco poprawić jakość powietrza w tym rejonie.

Koszt inwestycji na Oleksówkach wyniósł prawie 3 miliony 700 tys. zł. Prace wykonała rabczańska firma Stanisława Kuśmidra. Przy okazji zostało tam zmodernizowane oświetlenie uliczne.

(asz)

Fot. z powietrza Paweł Kos

 

Anna Szopińska 27.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również