Kamery live
prognoza pogody

Ola tuż za podium PŚ!

18 grudnia 2016 21:53

Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła wysokie 4 miejsce w zawodach z cyklu Snowbordowego Puchar Świata w slalomie równoległym we włoskim kurorcie Cortina d'Ampezzo.

Ola tuż za podium PŚ!

Polka po dwóch równych przejazdach kwalifikacyjnych (na czas), pewnie awansowała do finału (w którym to tylko 16 najlepszych zawodniczek z kwalifikacji startuje w formule wyścigu równoległego) na 6 pozycji.

W 1/8 finału nasza reprezentantka pokonała Selinę Joerg z Niemiec, by następnie w 1/4 finału po zaciętej walce (decydowały ułamki setnych) na ostatniej prostej wyprzedzić Julie Zogg ze Szwajcarii. W pół finale Polka popełniła jednak drobny błąd i wypadła z trasy, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa Danieli Ulbing z Austrii. W wielkim finale Ester Ledecka z Czech pokonała Danielę Ulbing z Austrii.

– Jestem zadowolona z dzisiejszego startu. Na inauguracje sezonu byłam w prawdzie już 4, ale w zawodach z cyklu Puchar Europy, zatem rangi zupełnie niższej. Jest oczywistym że zawody Pucharu Świata w sezonach olimpijskich to inny kosmiczny poziom – powiedziała tuż po swoim starcie Król – Tym bardziej jestem zadowolona że tak dobre miejsce wywalczyłam, choć oczywiście pewien niedosyt pozostał, mając w pamięci swoje 2 miejsce w Pucharze Świata w Moskwie w 2013 roku. Liczyłam na finał. Muszę jednak przyznać że Daniela Ulbing pojechała bardzo dobrze i zasłużyła na finał. W walce o trzecie miejsce wyścig był fantastyczny. Po spóźnionym starcie, zdołałam dogonić reprezentantkę Włoch, i gdy wyszłam już na prowadzenie, wjechałam za szeroko w tyczkę, co spowodowało że przegrałam o ułamek setnych sekund. Mimo wszystko jestem optymistka przed kolejnymi startami i czuje już kolejne dobre rezultaty – dodała Król.

NT24TV 18.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również