Kamery live
prognoza pogody

Okradali swojego pracodawcę

Dwóch pracowników firmy kurierskiej kradło wartościowe paczki. Ich łupem padł towar o wartości ponad 6 tysięcy złotych. W piątek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty  kradzieży.

Okradali swojego pracodawcę

Właściciela oddziałów jednej z firm kurierskich zaniepokoiło, że z jego oddziału ginie coraz więcej paczek o coraz większej wartości. Poszkodowany przypuszczał w jaki sposób znikały przesyłki i kto może być sprawcą kradzieży. Okazało się, że w proceder zamieszani są jego pracownicy.

-Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat z Nowego Targu od grudnia ubiegłego roku zabierali paczki z taśmy sortującej bez skanowania i rejestracji w systemie. Pracownicy kradli paczki nadawane najczęściej ze znanych firm, co mogło świadczyć o dużej wartości przesyłki. Łącznie ukradli  towar  wart ponad 6 tysięcy złotych – podaje szczegóły nowotarska policja, która w piątek zatrzymała mężczyzn. 

Większość łupów została znaleziona w ich miejscu zamieszkania i odzyskana. Wśród skradzionych rzeczy były m.in. ubrania, okulary, smartfony i sprzęt AGD, a nawet mop do mycia podłóg. Zatrzymani jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 278 kk), za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 02.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
kudasik 22:02 02.03.2020

Co za geniusz wymyślił ten tytuł? Jak to "okradali pracodawcę"?!? Skupcie się: ci kurierzy okradali osoby, które zrobiły zakupy i zamówiły towar z dostawą do domu.

*ANONIM* 21:42 02.03.2020

Mnie wlasnie w tamtym roku takze okradli paczke . wyslalm w grudniu i ledwo dotarla koncem lutego ograbiona. Bardzo smutne.

Zobacz również