Kamery live
prognoza pogody

Około 50 wolontariuszy kwestuje na ulicach Nowego Targu

31 stycznia 2021 15:19

W całej Polsce – również w Nowym Targu trwa dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło brzmi „Gramy z głową”, a środki zebrane w trakcie finału przeznaczone zostaną na sprzęt służący dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Jak co roku do działań włączył się nowotarski sztab. W tym roku na ulice Nowego Targu wyszło ok. 50 wolontariuszy – to dużo mniej, niż w latach ubiegłych. Wszyscy wyposażeni są w tradycyjne atrybuty wolontariusza- identyfikator, puszkę i serduszka.

Około 50 wolontariuszy kwestuje na ulicach Nowego Targu

W tym roku na terenie Podhala działa w sumie sześć sztabów: w Białce Tatrzańskiej, Kościelisku, Krościenku nad Dunajcem, Nowym Targu, Poroninie i Zakopanem.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas finału, wszystkim sztabom fundacja zapewniła materiały ochronne, m.in. maseczki i płyny do dezynfekcji. Również dla zmniejszenia ryzyka zakażenia, wolontariusze nie będą przyklejać serduszek na kurtki czy czapki mieszkańców, ale przekazywać je do ręki darczyńcom.

-Niestety, ze względu na covid-19 i spowodowane nim obostrzenia, zmuszeni byliśmy zrezygnować z organizacji finałowej imprezy i wszelkich wydarzeń towarzyszących, jednak mamy nadzieję, że nie stanie to na przeszkodzie w kolejnym pobiciu rekordu naszego miasta. Wszystkie nasze licytacje przenosimy do sieci. Na ten moment mamy przygotowane pakiety Finałowych gadgetów, płyty cd, vouchery i słynne już na całą Polskę, robione specjalnie dla nas czapki okolicznościowe od nowotarskiej firmy Jack Headwear – mówi Romana Nowacka z Akcji Serca, koordynator Podhalańskiego Sztabu WOŚP. 


Stałym punktem nowotarskiego Finału jest akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Kropla – dla każdego dawcy czeka specjalny upominek. Nie brakuje licytacji – ale te przeprowadzane są wyłącznie w formie on-line. 

-Całość licytacji przenieśliśmy w tym roku do internetu – mówi koordynatorka WOŚP w Nowym Targu – A do wylicytowania mamy bardzo dużo fantastycznych przedmiotów od naszych darczyńców: voucher na lot widokowy szybowcem od Aeroklubu Nowy Targ, lot ultralekkim samolotem od Pana Stachoń-Tutej, skok w tandemie od Szkoły Spadochronowej Skoczek, usługi geodezyjne od Firmy Geoon, szkolenia pierwszej pomocy, sternika motorowodnego i ratownika wodnego od Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Firmy Akcja Serca. Licytować będzie można również przekazane przez Schronisko Pięć Stawów nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem, 2 książki Beaty Sabały Zielińskiej „Pięć Stawów. Dom bez adresu” oraz wyjście na Mnicha z Maćkiem Ciesielskim. Nie mogło oczywiście zabraknąć czapek od Jack Headwear przygotowanych specjalnie na Finał oraz WOŚPowych Finałowych gadżetów. Finał to oczywiście przede wszystkim Wolontariusze, których spotkać będzie można w całym mieście i nawrzucać im do puszek.

Nowotarski Finał WOŚP zaczął się tak naprawdę już w piątek od mocnego akcentu w Studiu Tatuażu StraightLine Tattoo na Królowej Jadwigi. Dla odważnych chętnych tatuatorzy przygotowali kilka wzorów małych tatuaży, które za wrzucenie pieniążków do puszki mógł wykonać każdy chętny – oczywiście wszystko przy zachowaniu wszelkich przewidywanych środków bezpieczeństwa. Studio przekazało również dwa vouchery na wośpowe licytacje, z terminem ważności do końca roku 2021.

Hasłem przewodnim tegorocznego Finału jest „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”. Środki zebrane w trakcie finału przeznaczone zostaną na sprzęt służący dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, jak m.in.:

zestawy endoskopów laryngologicznych
endoskopy giętkie   
zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
egzoskopy   
lasery diodowe   
nawigacje optyczne otolaryngologiczne   
koblatory do operacji migdałków   
aparaty USG i RTG   
kardiomonitory
lampy czołowe
lampy operacyjne   
polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego   

 

mat. Podhalański Sztab WOŚP/nadesłane

os 31.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również