Kamery live
prognoza pogody

Okna dla pogorzelców z Nowej Białej

14 lipca 2021 15:54

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze, jaki miał miejsce przed miesiącem w Nowej Białej, płynie z całej Polski, w tym także od firmy PAGEN – małopolskiego producenta okien, drzwi, rolet i bram garażowych, który najbardziej potrzebującym przekaże w darowiźnie stolarkę okienną.

Okna dla pogorzelców z Nowej Białej

To nie pierwszy pożar w Nowej Białej, choć ze względu na skalę największy od 30 lat. Już do 13 wzrosła liczba domów, które nadają się tylko do całkowitej rozbiórki. Z informacji GOPS w Nowym Targu wynika, że część domów nadaje się do remontu, który będzie polegał głównie na zmianie pokrycia dachowego. Zasiłki z budżetu państwa w takich sytuacjach mogą wynieść od 20 do 100 tys. zł. W niektórych domach konieczne będą drobniejsze prace, na które poszkodowane rodziny mogą otrzymać zasiłki w wysokości do 20 tys. zł. Niemal w każdym budynku uszkodzeniom uległa stolarka okienna – głównie na wyższych kondygnacjach. Szacuje się, że ok. 150 okien wymaga wymiany.

 – Z dużym niepokojem i współczuciem przyjmowaliśmy informacje dot. pożaru w Nowej Białej, w pełni solidaryzując się z osobami poszkodowanymi. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewodą Małopolskim i Wójtem Gminy Nowy Targ, którym złożyliśmy oficjalną deklarację darowizny stolarki okiennej dla najbardziej potrzebujących. Z uwagi na skalę zniszczeń oraz świadomość tego, że udzielone wsparcie nie wyczerpuje potrzeb poszkodowanych, przedstawimy także preferencyjne warunki realizacji zamówień – komentuje Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o.

Producent swoją deklarację pomocy złożył tuż po pożarze tj. 21 czerwca. Firma poinformowała także, że w akcję pomocy koordynowaną przez Salon Firmowy w Nowym Targu, włączyli się także jej kluczowi dostawcy – firma Winkhaus Polska, producent okuć okiennych, drzwiowych oraz ich zabezpieczeń, a także firma Schüco International Polska Sp. z o.o., producent systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych, fasad oraz systemów zapewniających bezpieczeństwo i ochronę przeciwsłoneczną.

Osoby, których domy ucierpiały w wyniku pożaru, proszone są o kontakt z Salonem Producenta w Nowym Targu lub Urzędem Gminy w Nowym Targu.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

fot. arch. nowytarg24.tv

os 14.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również