Kamery live
prognoza pogody

Ogromny sukces Behounka na zawodowym ringu!!!

2 października 2017 19:57

29 września w podwarszawskich Ząbkach odbył się pierwszy, historyczny, ośmioosobowy, zawodowy turniej w formule K1 w limicie wagowym 81kg. Zorganizowała go obecnie najmocniejsza i najbardziej prestiżowa polska zawodowa organizacja DSF KICKBOXING CHALLENGE. Turnieje tego typu odbywały się niegdyś w Japonii i cieszyły się ogromną popularnością. To prawdziwe wyzwanie dla najtwardszych, bowiem podczas jednego wieczoru w zaledwie 2-3 godziny można stoczyć trzy pojedynki na dystansie 3 lub 4 rundy razy 3 minut każda, dodatkowo walcząc bez ochraniaczy i kasków.

Ogromny sukces Behounka na zawodowym ringu!!!

Zawodnik NKSW został zaproszony przez DSF właśnie na taki turniej. Młodziutki bo niespełna dwudziestoletni Michał Behounek stanął przed szansą zaistnienia w zawodowym świecie K1.

– Mieliśmy zaledwie 5 tygodni aby zrobić formę startową, ponieważ dowiedzieliśmy się o tym wydarzeniu końcem sierpnia gdzie Michał był na roztrenowaniu wakacyjnym – mówi trener, Wojciech Hoły. 

Zawodnik jak i jego trener wykonali ogromną pracę. Michał trenował dwa razy dziennie, zarówno z grupą jak i indywidualnie z couchem. I opłaciło się.

W przeddzień turnieju odbyło się ważenie w hotelu Marriott, w legendarnej restauracji Champions gdzie w 2004 r odbyła się pierwsza gala KSW. Sam turniej został rozegrany w hali sportowej w Ząbkach pod Warszawą. Na widowni zebrali się sympatycy sportów walki z Warszawy i okolic. Była telewizja i bardzo profesjonalnie zorganizowane wydarzenie.

Michał Behounek stoczył wczoraj trzy walki zawodowe w niespełna dwie i pół godziny! W sumie walczył 10 rund po 3 min bez ochraniaczy w formule K1. Dotarł do finału pokonując wcześniej w 1/4 Olszewskiego z klubu Smok Toruń. W półfinale spotkał się z zawodnikiem z Poznania o nazwisku Ciach. Po 3 – rundowej wojnie sędziowie orzekli “extra round” czyli dodatkową 4 rundę. To była wyniszczająca walka, z której zwycięsko wyszedł reprezentant NKSW. Niestety te 7 rund wykończyły fizycznie Michała, który dodatkowo miał spuchnięte golenie. Na dodatek przerwa do finału trwała zaledwie 20 min. Naprzeciw naszego zawodnika stanął bardzo doświadczony 29 – letni Piotr Sokół, który w walce półfinałowej wygrał w pierwszej rundzie więc dodatkowo miał więcej czasu na odpoczynek. Niestety zmęczenie i kontuzje skumulowały się w tym ostatnim pojedynku i Behun musiał uznać wyższość Piotrka, ulegając mu na punkty po 3 dobrych rundach.

– Jako trener jestem bardzo dumny z postawy Behuna i świetnych walk jakie wczoraj stoczyliśmy. Turniej zawodowy K1 rozgrywany jednego wieczoru to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Doszliśmy do finału! To ogromny sukces naszego 20-letniego reprezentanta NKSW. Michał – dziękujemy. 

NT24TV 02.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również