Kamery live
prognoza pogody

Ogrodowa do remontu

Nowa nawierzchnia i chodniki, modernizacja sieci kanalizacyjnej i deszczowej oraz montaż nowego oświetlenia. Jeszcze w tym roku najbardziej wyeksploatowany odcinek ulicy Ogrodowej czeka kompleksowy remont.

Ogrodowa do remontu

To miejsce, gdzie ruch drogowy – w szczególności w czasie jarmarku – jest niezwykle intensywny. Ulica Ogrodowa jest jedną z najbardziej obleganych ulic w Nowym Targu i stanowi niezwykle ważny łącznik pomiędzy rynkiem a niedawno oddaną do użytku wschodnią obwodnicą miasta. Tymczasem stan jezdni i poboczy pozostawia wiele do życzenia. To ma się jednak zmienić. Władze miasta w najbliższych dwóch miesiącach chcą ogłosić przetarg na przebudowę arterii.

 – Mamy już gotową dokumentację potrzebną do wyremontowania drogi, mamy również zabezpieczone środki na tę inwestycję – mówi nam Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowego Targu. – Jest to niezwykle ważna dla nas inwestycja, bo ta droga od dawna wymaga modernizacji.

Prace dotyczyć będą kilkusetmetrowego odcinka pomiędzy ulicą Orkana a Osiedlem Bereki. Koszt remontu wyniesie 1 400 000 złotych. Zmodernizowana zostanie nawierzchnia drogi, otaczające ją chodniki, oświetlenie, a także kanalizacja deszczowa. Co więcej, w trakcie prac również i MZWiK będzie prowadzić remont sieci wodno-kanalizacyjnej. Ogrom prac spowoduje zapewne wyłączenie z ruchu odcinka ul. Ogrodowej na pewien okres czasu.

Władze miasta mają nadzieję, że jeszcze przed rozpoczęciem lata uda się wyłonić wykonawcę przebudowy arterii. Jeżeli tak by się stało, wówczas byłaby duża szansa na oddanie do użytku zmodernizowanej ulicy Ogrodowej jeszcze w tym roku.

/ps/

Piotr Starmach 16.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Kp 21:52 16.03.2019

A co z miejskimi ulicz i na blokach

Złymieszkaniec 19:08 16.03.2019

A ulica Długa ostatni kawałek to co? Też tędy ludzie jeżdżą praktycznie codzienne po kilka set razy. Mam nadzieje że wyremontowana zostanie też przy okazji!

Zobacz również