Kamery live
prognoza pogody

Ogólnopolski protest rodziców…na szczycie Turbacza

25 lutego 2021 14:25

W niedzielę, 28 lutego o godz. 8:00 w Nowym Targu, przy parkingu pod Długą Polaną rozpocznie się ogólnopolski protest rodziców, którzy chcą “zamanifestować miłość do swoich dzieci oraz stanąć razem przeciwko przemocy alienacji rodzicielskiej”. Protestujący opowiadają się za opieką naprzemienną nad dziećmi, w przypadku rozwodu rodziców – dziś w większości przypadków opieka przyznawana jest wyłącznie matkom. Do udziału w wydarzeniu zapisało się do tej pory ok. 100 osób. 

Ogólnopolski protest rodziców...na szczycie Turbacza

Organizatorzy wydarzenia argumentują jego ideę w następujący sposób:

“To jest nasza odpowiedź na bezsilność instytucji państwowych wobec przemocy alienacji rodzicielskiej, która dotyka przede wszystkim niewinne dzieci. Bronimy praw dziecka do posiadania obojga rodziców, oraz bronimy praw rodziców do wyboru, czy chcą uczestniczyć w wychowywaniu swoich dzieci, czyli dawać im swój czas, opiekę i uważność… Ogromna większość dzieci otrzymuje po rozwodzie rodziców kontakty ze swoimi tatami w wymiarze co najwyżej 2 weekendy w miesiącu. Jest to SYSTEMOWE pozbawianie dzieci możliwości posiadania taty w równym wymiarze czasowym, co mamy. Opowiadamy się za opieką naprzemienną.  

Hasło przewodnie akcji „Rusz z nami w Gorce dać dzieciom dobre wzorce – Mam prawo do mamy, mam prawo do taty”

Protest ma polegać na wspólnym wejściu na Turbacz (1310 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gorców, zaliczany do Korony Gór Polski. Na górę wniesiona zostanie flaga z logo Senackiego Druku63, który jest projektem zmian prawa w zakresie opieki równoważnej i naprzemiennej.

Ze szczytu zawołamy „kocham Cię i tęsknię”. Jesteśmy pewni, że zdobycie tego szczytu, oraz każdego następnego, przyczyni się do tego, że piecza naprzemienna i równoważna, czyli najlepsza dla dziecka forma sprawowania nad nim opieki po rozstaniu rodziców zostanie wprowadzona do prawa dla polskich dzieci.”

Link do wydarzenia na FB (zapisało się ponad 100 osób): https://www.facebook.com/events/325975705480818

Wydarzenie jest jedną z wielu akcji #SzczytyAlienacjiRodzicielskiej

mat. prasowe

os 25.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również