Kamery live
prognoza pogody

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – nietypowe święto w nowotarskiej  bibliotece

5 października 2023 10:57

W piątek 29 września br.  Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu   dołączyła do grona propagatorów głośnego czytania  – zwłaszcza dzieciom. W Filii nr 1 przy al. Kopernika 12 odbyły się zajęcia edukacyjno – animacyjne dla najmłodszych czytelników, skupiające ich uwagę przede wszystkim na głośnym czytaniu bajek. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - nietypowe święto w nowotarskiej  bibliotece

Były również  zabawy językowe – tzw. łamańce, quizy i zagadki dotyczące ulubionych książek , a także animacje taneczne. Na końcu spotkania dzieci z nowotarskich przedszkoli stworzyły swoje pamiątkowe prace plastyczne  – urocze wiewiórki czytające książki.  Głośne czytanie w nowotarskiej  bibliotece  rozbudziło wiele emocji, pozwoliło rozwinąć słownictwo, pobudzić wyobraźnię i kreatywność, ale przede wszystkim dostarczyło wiele radości wszystkim jego uczestnikom.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu dziękuje  za udział w wydarzeniu  wspaniałym przedszkolakom oraz ich opiekunom i zachęca wszystkich czytelników  do celebracji Dnia Głośnego Czytania  codziennie, nie tylko od święta.

Relacja filmowa.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targ

ag 05.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również