Kamery live
prognoza pogody

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ul. Parkowej. W rejonie Krótkiej ma powstać mini rondo

23 maja 2022 11:34

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ul. Parkowej w Nowym Targu. Chodzi o 354-metrowy odcinek od rejonu skrzyżowania z ul. Krótką – gdzie powstanie mini rondo – do zakopianki, gdzie konieczna będzie przebudowa skrzyżowania. Chętni mogą zgłaszać swoje oferty do 30 maja br. 

 

 

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ul. Parkowej. W rejonie Krótkiej ma powstać mini rondo

Roboty budowlane obejmują między innymi wykonanie robót rozbiórkowych, ziemnych, kanalizacji deszczowej z elementami odwodnienia drogi, przebudowę sieci wodociągowej, teletechnicznej, elektroenergetycznej i gazowej, budowę oświetlenia ulicznego, obustronnych chodników oraz miejsc postojowych, a na koniec, tradycyjnie również rekultywację terenu i wykonanie zieleńców.

Na skrzyżowaniu z ul. Krótką powstanie skrzyżowanie typu mini rondo, z kolei na skrzyżowaniu z zakopianką ma zostać wykonany dodatkowy pas ruchu do zjazdu z drogi krajowej na ul. Parkową.

materiały przetargowe

Inwestycja jest możliwa dzięki wysokiemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę 2 mln 104 tys. zł. Termin wykonania zadania ustalono na połowę grudnia tego roku. 

O rozbudowie ulicy Parkowej mówi się od dłuższego czasu. W dalszej perspektywie, ma ona stanowić istotny element planowanego, nowego ciągu komunikacyjnego, który połączy z centrum zachodnią część  miasta – w przyszłości, po oddaniu do użytku :nowej zakopianki”, ul. Parkowa będzie łączyć się bezpośrednio z ul. Bohaterów Tobruku. 

Miasto z dofinansowaniem na rozbudowę ul. Parkowej

os 23.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również