Kamery live
prognoza pogody

Oficjalne wyniki PKW: Grzegorz Watycha ponownie Burmistrzem Nowego Targu

22 kwietnia 2024 00:30

Dotychczasowy burmistrz historycznej stolicy Podhala wygrał w drugiej turze z Maciejem Tokarzem.

Oficjalne wyniki PKW: Grzegorz Watycha ponownie Burmistrzem Nowego Targu

Nowotarżanie zagłosowali: Grzegorz Watycha został wybrany na trzecią kadencję. Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej na dotychczasowego burmistrza Nowego Targu zagłosowało 5263 nowotarżan, co przełożyło się na 56,14 proc. poparcia. Jego kontrkandydat w drugiej turze – Maciej Tokarz – uzyskał 4112 głosów i jednocześnie 43,86 proc. poparcia.

Taki rezultat drugiej tury głosowania oznacza równocześnie, że skład Rady Miasta zasili Katarzyna Wójcik, natomiast z mandatem radnego żegna się kandydat na burmistrza Nowego Targu w poprzednich wyborach samorządowych z 2018 roku – Paweł Liszka. 

Wyborcza frekwencja wyniosła 36,99 proc.. W głosowaniu 21 kwietnia z 25 444 mieszkańców uprawnionych do głosowania ważnych głosów oddano 9 413 nowotarżan. To jeden z najniższych wyników w powiecie nowotarskim. 

Skład Rady Miasta Nowy Targ na kolejną kadencję:

KWW Nasze Miasto: Grzegorz Luberda, Danuta Szokalska-Stefaniak, Ewa Garbacz, Marek Mozdyniewicz, Łukasz Brzostowski, Katarzyna Wójcik.

KW Nowy Targ dla Mieszkańców: Maciej Tokarz, Jan Sięka, Dariusz Jabcoń, Maciej Fryźlewicz, Ewa Pawlikowska, Marcin Jagła.

KW Razem Nowy Targ: Bartłomiej Garbacz, Szymon Fatla, Agata Michalska, Mariusz Wcisło, Wojciech Krauzowicz.

KW Prawo i Sprawiedliwość: Jan Łapsa, Tadeusz Morawa, Gabriel Samolej, Adam Hajnos.

redakcja 22.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również