Kamery live
prognoza pogody

Oficjalne otwarcie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

26 lutego 2017 21:24

Zakopane, Krynica-Zdrój, Oświęcim, Nowy Targ, Bochnia, Wieliczka, Kościelisko, Jurgów i Suche to miasta – gospodarze tegorocznych widowisk sportowych, w których udział bierze młodzież z całej Polski. Choć za nami już kilka niezwykle emocjonujących zawodów, dziś w Bukowinie Tatrzańskiej oficjalnie otwarto XXIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych.

Oficjalne otwarcie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W wydarzeniu wziął udział marszałek Małopolski Jacek Krupa, Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska.

– Cieszę się, że Małopolska po raz siódmy może być gospodarzem najważniejszej zimowej imprezy sportowej dla młodzieży. Nie ma lepszego miejsca na zmagania przyszłych mistrzów, niż nasz region. Mamy świetną bazę sportową i noclegową, co więcej, od lat z sukcesem organizujemy emocjonujące widowiska. Wierzę, że będzie tak i tym razem, a młodzi sportowcy sprawią, że długo nie zapomnimy tegorocznej olimpiady. Trzymam za Was kciuki! – mówił podczas oficjalnego otwarcia olimpiady marszałek Małopolski Jacek Krupa.

OOM jest największą zimową imprezą sportu młodzieżowego w naszym województwie w 2017 roku i stanowi oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Bierze w nich udział niemal 2 tys. zawodników. W tej edycji wydarzenia rywalizacja rozgrywa się w 9 dyscyplinach z czego 8 ujętych jest w programie profesjonalnych igrzysk olimpijskich: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo, snowboard i sporty saneczkowe. Tym razem w ramach olimpiady o miano najlepszych powalczą także młodzi koszykarze. Tegoroczna Olimpiada rozpoczęła się 2 lutego i potrwa do 12 marca.

Przypomnijmy, że Małopolska gościła Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych już sześć razy, w latach: 1996, 1999, 2002, 2007, 2011 i 2015. Każda z tych edycji była wysoko oceniana przez uczestników, Polskie Związki Sportowe oraz władze resortowe odpowiedzialne za kulturę fizyczną i sport.

Nowy Targ gościł w ostatnich dniach młodych hokeistów. Podczas otwarcia olimpiady nasze miasto reprezentował wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. 

Program zawodów znajduje się tutaj. 

źródło: Biuro Prasowe UMWM

NT24TV 26.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również