Kamery live
prognoza pogody

Odpady wzdłuż ścieżek rowerowych. Urzędnicy apelują

22 sierpnia 2023 10:13

Spalone deski, popiół, bioodpady – takie „niespodzianki” coraz częściej pojawiają się wzdłuż ścieżek rowerowych w Nowym Targu. Urzędnicy apelują do osób, które są świadkami tego typu procederu o kontakt z magistratem lub policją.

Odpady wzdłuż ścieżek rowerowych. Urzędnicy apelują

– W ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy zjawisko pozostawiania różnego rodzaju odpadów, w szczególności bioodpadów, odpadów zielonych, spalonych desek, popiołu itd. wzdłuż ścieżek rowerowych – informują urzędnicy. – Dlatego apelujemy do osób, które są świadkami nielegalnego pozbywania się odpadów, o zgłaszanie tego faktu na policję lub do Urzędu Miasta Nowy Targ – dodaje.

Jak podkreślają pracownicy magistratu, to od wspólnej troski zależy wizerunek miasta, który świadczy o naszej kulturze, a także wpływa na stan środowiska naturalnego i nasze zdrowie.

– Czyż nie przyjemniej jest spacerować w czystym i schludnym otoczeniu niż między porozrzucanymi zgliszczami, papierami, puszkami czy butelkami? – pytają retorycznie. – Dlatego połączmy siły i pokażmy, że nie ma przyzwolenia na podrzucanie śmieci! – apelują.

Źródło: UM Nowy Targ

ag 22.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również