Kamery live
prognoza pogody

Od września – zmiany na parkingu przy szpitalu. Do 30 minut – postój bezpłatny

Wyciszenie Włącz dźwięk

Od 1 września na parkingu przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu będą obowiązywać nowe zasady. Przede wszystkim, powraca opłata za postój – 4 zł za godzinę, jest jednak pewien ukłon w stronę mieszkańców – korzystanie z parkingu do 30 minut będzie bezpłatne. 

-W ostatnim czasie rzeczywiście nie obowiązywały żadne regulacje, żadne ograniczenia, jeśli chodzi o parkowanie przy obiektach szpitala, no i notowaliśmy w związku z  tym szereg różnego rodzaju problemów i niedogodności, wynikających z tego, że pojazdów jest niestety coraz więcej. Pomimo, że na przestrzeni kilku ostatnich lat przybyło w sumie blisko 200 miejsc parkingowych wokół obiektów szpitalnych, w dalszym ciągu ciężko znaleźć wolne miejsce – mówi dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, Marek Wierzba. Jednym z notorycznie powtarzających się problemów, jest na przykład rozjeżdżanie trawników. 

Bardzo często samochody parkują w taki sposób, że również ruch pieszy jest utrudniony. Są z tego tytułu ciągłe uwagi ze strony służb – głównie strażacy i BHP-owcy zwracają uwagę, że taka sytuacja nie jest właściwa. To jest jeden z głównych powodów, dla których ostatecznie wracamy z powrotem do takiego rozwiązania, gdzie wjazd na parking jest ograniczany i wiąże się z opłatami – wyjaśnia pan dyrektor. 

Co istotne dla wielu interesantów – będzie możliwość wjazdu i skorzystania z parkingu bezpłatnie na czas 30 minut. Chodzi o sytuacje związane z podwożeniem pacjenta, odbiorem wyników badań, czy załatwieniem szybkiej sprawy w placówce. Będą też, rzecz jasna, wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i to nie tylko przy wejściu głównym, ale również przy wejściu od strony ul. Szpitalnej, czyli tam, gdzie znajduje się apteka. Wcześniej wjazd na ten parking był możliwy wyłącznie z kartą dla osób uprawnionych. Teraz będzie tam wyznaczonych kilka miejsc dla osób niepełnosprawnych, jak i pojedyncze miejsca parkingowe dla wszystkich chętnych.

Strefowanie będzie wyglądało podobnie, jak miało to miejsce wcześniej. Nie zmieniają się także zasady dla pracowników, którzy będą  posiadali karty uprawniające do wjazdu – zainstalowane kamery odczytujące rejestracje mają jeszcze bardziej usprawnić ten proces. 

-Przed wejściem głównym część miejsc będzie zajęta przez pracowników szpitala, natomiast zostawiamy tam znaczną ilość  miejsc właśnie dla tych osób, które wpadają w odwiedziny, do poradni, czy dla przedstawicieli różnych firm, instytucji, którzy przyjeżdżają załatwiać  różne sprawy. Mamy nadzieję, że wszystko to będzie sprawnie przebiegać.  – mówi dyrektor Marek Wierzba. 

Za postój będzie można zapłacić gotówką lub kartą. W godzinach 7-18.30 na miejscu będzie obecny pracownik, który będzie udzielał wskazówek, w przypadku wątpliwości lub problemów. 

 

os 22.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Elwira 11:15 01.09.2022

Znów zarabianie na ludzkim nieszczęściu... nie ma potrzeby ograniczać, bo miejsca jest dużo. Paternoster dyrektora jest powodem. Jak załatwić sprawę w 30 min.jak przez ten szpital idzie się tam I z powrotem 30 min. A do lekarza jak ktoś czeka ponad godzinę albo na rehabilitację idzie ponad 2 h to ma płacić po 12 zł dziennie?! Złodzieje pisowskie !!!

Karol W 07:13 23.08.2022

Krwiodawcy powinni mieć darmowy parking. W Krakowie na Rzeźniczej po wizycie w RCKiK dostaje się 100% zniżki na parking w Galerii Kazimierz, czyli w podmiocie nie związanym z centrum krwiodawstwa.

Zobacz również