Kamery live
prognoza pogody

Od soboty znów rusza pływalnia

2 czerwca 2020 21:48
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Po epidemicznym przestoju, który trwał od 12. marca, w najbliższą sobotę wznawia działalność Miejska Pływalnia. Będzie to oczywiście funkcjonowanie w nowych reżimach sanitarnych. Z basenowych atrakcji nie będzie mogło korzystać więcej niż 77 osób jednocześnie.

Termy jeszcze nie ruszają, nowotarski basen będzie więc prawdopodobnie pierwszym uruchomionym ponownie obiektem rekreacji wodnej.

– Zgodnie z zeszłotygodniowymi wytycznymi premiera i z rozporządzeniem opublikowanym 29. maja, MCSiR przygotowuje się na ponowne otwarcie pływalni od 6. czerwca – mówi Krzysztof  Łapsa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. – Od soboty ruszamy zgodnie z wcześniejszymi godzinami otwarcia.

Warunki rozporządzenia pozwalają administratorowi obiektu na przyjęcie 77 osób. Będą dostępne niecki i jacuzzi, natomiast nie pozwalają jeszcze uruchomić sauny. W szatniach i pod prysznicami obowiązuje 2-metrowy dystans. Ograniczonej ilości korzystających będzie odpowiadała wyznaczona liczba szafek w odpowiednim dystansie. Każdy klient będzie musiał mieć zasłoniętą twarz – aż do momentu, kiedy zacznie się przebierać. Po kąpieli i ubraniu się znowuż musi założyć maseczkę. Korzystający będą oczywiście na wstępie informowani o reżimach sanitarnych.

Nie pływamy w maseczkach, jednak w każdym miejscu hali basenowej dystans miedzy osobami musi być utrzymany.

Niecki są już napełnione świeżą woda, rozpoczęło się jej podgrzewanie i ogrzewanie całej kubatury i sprzątanie całego obiektu.

– Okres przestoju wykorzystaliśmy też na prace techniczne – dodaje szef MCSiR-u. – Nasza obsługa wykonała remonty, wymalowaliśmy korytarze, wymieniliśmy uszkodzone płytki w części szatniowej i odpływy w prysznicach damskich. Zmieniliśmy też system podejścia do kas, co zawsze postulowała obsługa, lecz nigdy nie było czasu na większe takie remonty.

Godziny funkcjonowania pływalni w poszczególnych dniach będą takie same jak przed przestojem.

(asz)

Anna Szopińska 02.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również