Kamery live
prognoza pogody

Od poniedziałku, 25 maja – ruszają egzaminy praktyczne na prawo jazdy w Nowym Targu

20 maja 2020 17:04

Od poniedziałku, 25 maja po ponad 2 miesiącach przerwy, w Nowym Targu ruszają egzaminy praktyczne na prawo jazdy. Stanisław Barnaś, kierownik oddziału terenowego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Targu zapewnia, że będą zachowane wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa Kandydaci na kierowców, jak i egzaminujący muszą posiadać obowiązkowo maseczki i rękawice ochronne, a przez rozpoczęciem egzaminu dodatkowo dezynfekować ręce. Każdy samochód po przeprowadzonym egzaminie będzie odkażany. 

Od poniedziałku, 25 maja - ruszają egzaminy praktyczne na prawo jazdy w Nowym Targu

Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Targu został zamknięty – podobnie jak wszystkie inne placówki tego typu – w dniu 12 marca. Egzaminy teoretyczne ruszyły ponownie od 27 kwietnia. 

-Po każdym egzaminie dezynfekujemy klamki, biurko, monitor, wszystko, z czym egzaminowani mogą mieć kontakt przez dotyk – tłumaczy Stanisław Barnaś, kierownik nowotarskiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Zamiast 16, na sali przebywa w jednym czasie 6 osób. Są  przestrzegane zasady odległości, zalecany własny długopis, obowiązkowe rękawiczki, maska, a przed egzaminem – badanie temperatury, dezynfekcja rąk i obowiązek wypełnienia ankiety dotyczącej potencjalnych kontaktów zdającego z osobą zakażoną koronawirusem.

 

Jak informuje pan kierownik, zainteresowanie egzaminami z początku nie było duże, ale powoli wyrównuje się do poziomu sprzed epidemii. 

-Z początku było mało osób, ale teraz faktycznie zaczynają dzwonić i się zapisywać. Nie wiadomo ile to będzie trwało, a ciągłość musi być, ludzie chcą zdawać. 

Do końca tego tygodnia, egzaminy umawiane są drogą elektroniczną przez system InfoCar oraz w Biurze Obsługi Klienta w budynku MORD w Nowym Sączu. Począwszy od 25 maja zapisy będą odbywały się już w Nowym Targu.

-Od poniedziałku zaczynamy praktyczne egzaminy na samochodach i zobaczymy jak to będzie szło. Wiadomo, samochód po każdym egzaminie będzie dezynfekowany, a wszelkie zasady ostrożności – przestrzegane – zapewnia Stanisław Barnaś – Przypominamy o obowiązku posiadania maseczki oraz rękawic ochronnych. 

MORD był pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wznowił egzaminy na prawo jazdy.  Egzaminy w Nowym Sączu odbywają się już od 27 kwietnia (motocykl) i 11 maja (kategoria B).  

Oddział Terenowy MORD w Nowym Targu informuje ponadto, że  osoby, których egzamin był wyznaczony w okresie zawieszenia działalności egzaminacyjnej, mogą ustalać egzamin telefonicznie pod numerem 18 449 08 88.

/os

 

 

os 20.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również