Kamery live
prognoza pogody

Od dzisiaj – zmiana administratora parkingów na rynku

2 lipca 2018 22:03

Od dzisiaj administratorem parkingów na rynku – wyposażonych już w parkometry – jest Miejski Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. Zmiana zarządzającego nastąpiła skutkiem upłynięcia terminu umowy zwartej z poprzednim dzierżawcą – firmą BURNOS.

Od dzisiaj – zmiana administratora parkingów na rynku

Ajent administrował parkingami od 2013 roku, na podstawie kilku zawieranych później umów. Ostatnią podpisało z nim miasto w 2016 roku. Po zmianie administratora Zakład Zieleni dołączy parkingi na rynku do długiej listy swoich zadań. Zajmuje się on bowiem cmentarzem, parkiem i czynnymi w nim każdego dnia toaletami, placami zabaw, ścieżkami rowerowymi, siłowniami „pod chmurką”, Strefą Relaksu, fontannami, pobieraniem opłat targowych, oznakowaniem pionowym dróg, obsługą parkingów w Strefie Płatnego Parkowania, przy ulicach Harcerskiej, Kościuszki i przy lodowisku. Dba również o kosze uliczne i mini-punkty selektywnej zbiórki odpadów, ukwieca miasto, zarządza słupami ogłoszeniowymi, zamiata drogi w lecie i jesienią, a zimą utrzymuje chodniki i inne ciągi piesze. Wkrótce – po zakupieniu za pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zamiatarko-polewaczki, zajmie się i ulicami miasta. Zadaniem zleconym Zakładowi przez marszałka – jest także utrzymanie ul. Ludźmierskiej.

Przy 35 ogółem osobach zatrudnionych w ZGZiR, prace fizyczne w terenie wykonuje 27 osób. Dyrektor Michał Rubiś wspomina co prawda o 3 dodatkowych etatach sezonowo, ale przy takiej ilości obowiązków i tak jest to kadra raczej szczupła.

/asz

os 02.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również