Kamery live
prognoza pogody

Od Bałtyku do Tatr – Pieszo po marzenia już w drodze !

27 lipca 2016 10:14

Natalia Kotkowska i Artur Modzelewski 25 lipca 2016 roku wyruszyli na pieszą wyprawę z brzeźnieńskiego mola w Gdańsku na Giewont. Nasza Redakcja kibicuje temu ambitnemu projektowi i śledzi postępy dwójki młodych ludzi.

Od Bałtyku do Tatr - Pieszo po marzenia już w drodze !

   Pierwszego dnia wyprawy ekipa – w towarzystwie psa Akiry, w doskwierającym upale przeszła Trójmiasto i skierowała się w kierunku Starogargu Gdańskiego. 30 kilogramowy plecak Artura mocno nadwyręża jego biodro. Tego dnia udało im się dojść do Straszyna. Stąd do Starogardu Gdańskiego jest ok 32 kilometrów. Obok doskwierającego bólu biodra Artur zaczął skarżyć się na pęchcerze, co dodatkowo utrudniało marszrutę. Po nocnym odpoczynku Natalia i Artur wyruszyli dalej. Dalsza trasa marszu – Kleszczewo, Trąbki Wielkie do Starogardu. 13 godzin temu zapadła decyzja: Z powodu wysokich temperatur, dużego natężenia ruchu, problemów z pęcherzami dalszy marsz będą kontynuować w późnych godzinach wieczornych a nawet nocnych.

   Na treningach z obciążeniem średni czas to 10 min/km a dzisiaj 1h/km. Zboczymy również trochę z trasy tak aby przemieszczać się polnymi drogami ile się da. Z resztą w nocy natężenie ruchu jest niewielkie i zupełnie inaczej się idzie – mówi Natalia Kotkowska. Dziś słońce dało się we znaki nam wszystkim … dobrze ze dotarliśmy nad jezioro gdzie mogliśmy się wykąpać i umyć. Nawigacja bardzo nam pożera baterie a power banki robią się puste. Zawsze na początku leżenia w namiocie kiedy dookoła ciemno robi się strasznie … moment wsłuchiwania się w odgłosy docierające do nas nie należy do najprzyjemniejszych ale uwierzcie nam wczoraj było straszniej – dodaje Kotkowska.

   Bilans dwóch dni jest następujący: Pęcherze, obolałe nogi z powodu nadmiernego obciążenia no i małe zadrapania u psa z powodu bójki z innym psem. 

Natalia Kotkowska i Artur Modzelewski wyruszają dziś z miejscowości Godziszew i kierują się w stronę Starogardu Gdańskiego.  Pokonany do tej pory dystans to 40 kilometrów.

tekst MSX

fot. Natalia Kotkowska

NT24TV 27.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również