Kamery live
prognoza pogody

Od 25 lat nie mają sobie równych

4 lutego 2017 20:24

Tradycyjnie AMK Gorce Nowy Targ podsumował miniony sezon. W restauracji „Skalny Dworek” wręczono puchary, dyplomy i pamiątkowe tablice na ręce zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i przyjaciół nowotarskiego klubu

Od 25 lat nie mają sobie równych

W 2016 roku AMK Gorce po raz 25(!) z rzędu zagarnął tytuł drużynowego Mistrza Polski, zostawiając daleko z tyłu rywali. 

–  To efekt ciężkiej pracy jaką każdy z nas wkłada w trening – podkreśla trener i prezes AMK Gorce w jednej osobie, Rafał Luberda, który zapewnia że zwycięstwa mu się nie nudzą – Dopóki w naszych żyłach płynie góralska krew zmieszana z benzyną, dopóty łatwo z piedestału strącić się nie damy – zaznacza Luberda. 

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów AMK Gorce był Michał Łukaszczyk zdobywca tytułu wicemistrzowskiego. Miejsce trzeciej przypadło z kolei Danielowi Nykazie  Rywalizację – trzeci rok z rzędu – wygrał wychowanek Gorców, obecnie reprezentant AMK Gliwice Gabriel Marcinów. 

Na pewno brak tytułu IMP pozostawia w sercu mały niedosyt, ale z drugiej strony motywuje nas do jeszcze bardziej wzmożonej pracy – zaznacza Luberda, który pytany o to czy Łukaszczyk jest w stanie w najbliższej przyszłości wygrać z Marcinówem, odpowiedział: – Wszystko zależy od niego, od jego zaangażowania i chęci do jeszcze cięższych treningów. Trzeba pamiętać, że aby być lepszym od mistrza, trzeba pracować dwa razy mocniej niż on – uważa szkoleniowiec Gorców, który wygrał rywalizację w tzw. klasie otwartej, zawstydzając wielu młodszych od siebie przeciwników: – Nie ma we mnie żadnego parcia na sukcesy. Po prostu trial to moja pasja, coś co kocham robić i czemu poświęcam się w stu procentach.  Starty w zawodach traktuję hobbystycznie. Jadę żeby się bawić, a wyniki same przychodzą – podkreśla. 

W kategorii młodzików zwyciężył Maciej Steskal. W juniorach reprezentanci AMK Gorców zajęli całe podium. Zwyciężył Daniel Gąsienica, przed Daniele Nykazą i Łukaszem Zborowskim. 

W AMK Gorce bardzo dużą wagę przywiązują do rozwoju. Z tego też względu postanowiono nie zamykać się na inne motocyklowe dyscypliny. W 2016 roku mogliśmy m.in. oglądać nowotarżan w cieszących się coraz większą popularnością zawodach Super Enduro i Cross Country: – Cały czas staramy się poszerzać horyzonty i iść z duchem czasu. Super Enduro za sprawą Tadka Błażusiaka robi coraz większą furorę. To także nam się udzieliło. Coraz częściej próbujemy swych sił i w tej dyscyplinie. Całkiem nieźle to nam wychodzi – zaznacza Luberda, nawiązując do 6 pozycji na której AMK Gorce został sklasyfikowany w drużynowych MP w Super Enduro.  Trener nowotarżan jednoczenie nie zgadza się z opinią, że spada zainteresowanie trialem – Przeczą temu fakty. W zakończonym sezonie po raz pierwszy od dosyć dłuższego czasu przekroczyliśmy liczbę 100 jeżeli chodzi o ilość zawodników startujących w Mistrzostwach Polski. A sam pamiętam czasy kiedy trudno było zebrać 20  motocyklistów. A trzeba pamiętać, że aby z powodzeniem startować w Super Enduro, trzeba mieć podstawy w trialu, czego najlepszym przykładem jest nasz Tadeusz Błażusiak – zauważa Luberda. 

W 2016 roku AMK Gorce był organizatorem dwóch dużych imprez o ogólnopolskim wymiarze. W maju Nowy Targ był gospodarzem III i IV rundy w Super Enduro, a w sierpniu stolica Podhala była miejscem rywalizacji VIII i VIII rundy w trialu. Ta druga impreza połączona była z piknikiem muzyki country. 

Za obie te imprezy zebraliśmy bardzo pochlebne recenzje ze strony władz Polskiego Związku Motocyklowego. Kosztowało nas to wszystkich sporo pracy. Nie udało by nam się to gdyby nie pomoc wielu przychylnym nam osobom, na czele z władzami naszego miasta. Za to z tego miejsca pragnę bardzo podziękować obecnemu na naszym zakończeniu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze – podkreślił honorowy prezes AMK Gorce, Mieczysław Batkiewicz. 

 

NT24TV 04.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również