Kamery live
prognoza pogody

Od 25 czerwca wracają pociągi do Zakopanego. Nie dojadą jednak na dworzec

11 czerwca 2022 13:23

Od 25 czerwca, na okres wakacji, powrócą połączenia kolejowe do Zakopanego. Ze względu na przebudowę zakopiańskiej stacji, wszystkie pociągi będą kończyć swój bieg na peronach tymczasowych zlokalizowanych na zakopiańskiej Spyrkówce, ok.2 km od dworca. 

Od 25 czerwca wracają pociągi do Zakopanego. Nie dojadą jednak na dworzec

Jak co roku na przełomie czerwca i lipca z myślą o turystach, oferta przewozowa rozszerzona zostanie także o dodatkowy pociąg “Luxtorpeda” relacji Kraków Główny – Zakopane, który będzie kursował w wakacyjne weekendy od 2 VII do 28 VIII oraz 15 VIII. 

Już w niedzielę, 12 czerwca, zostanie natomiast wprowadzona wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 3 września. Nie licząc okresu wakacyjnego (25 czerwca-31 sierpnia), w dalszym ciągu na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane przejazd będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową. Od dnia 13 czerwca br. z przyczyn niezależnych od przewoźnika, miejsce postoju Zastępczej Komunikacji Autobusowej zostanie zmienione na Tymczasowy Dworzec Autobusowy, parking – Aleje 3-go Maja, ok. 1 km od stacji PKP w Zakopanem. 

os 11.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również