Kamery live
prognoza pogody

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

9 czerwca 2020 21:45

Zdecydowaną reakcją i godną do naśladowania postawą wykazał się  motocyklista,  który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu skuterem i przekazał go w ręce policjantów.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Fot. KPP Nowy Targ

W niedzielne popołudnie motocyklista przejeżdżał przez miejscowość Niedzica. Z naprzeciwka nadjechał skuter, a siedzący za kierownicą mężczyzna wymachiwał ręką w jego kierunku. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło u motocyklisty podejrzenia, dlatego natychmiast zawrócił i pojechał za nim, zajeżdżając mu  drogę i uniemożliwiając w ten sposób  dalszą jazdę. Podczas rozmowy od kierującego wyczuł alkohol, więc o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Skuterem  kierował 39-latek. Kiedy próbował uciec, uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Badanie wykazało u 39-latka ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo skuter nie był zarejestrowany i nie posiadał  obowiązkowego ubezpieczenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za brak ubezpieczenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu motocyklisty, być może nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący  stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

Tylko w weekend na drogach powiatu ujawniono łącznie sześciu kierujących na „podwójnym gazie”.  Pięciu kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym dwie kobiety oraz jednego kierującego rowerem.

Apelujemy o rozsądek! I przestrzeganie zasady: Piłeś? Nie jedź!

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 09.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również