Kamery live
prognoza pogody

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Nowym Targu

26 września 2022 12:16

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 22-latka 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu limanowskiego stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Nowym Targu

W sobotę po godzinie 2 w nocy, trzech mieszkańców powiatu nowotarskiego wyjeżdżało swoim samochodem z parkingu przy ulicy Kościuszki w Nowym Targu. Ich uwagę zwrócił ford, którego kierowca podczas cofania uderzył tyłem samochodu w ścianę parkingu, po czym odjechał. Jadąc ulicą św. Anny, kierowca forda miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, jechał zygzakiem, a podczas wjazdu na DK 47 omal nie uderzył w przydrożną latarnię.

Świadkowie podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu o całej sytuacji powiadomili policję i cały czas jechali za pojazdem. Po chwili kierowca forda zjechał na stację benzynową i zatrzymał samochód. Mężczyźni pilnowali go do czasu przyjazdu patrolu. Funkcjonariusze ustalili, że na miejscu kierowcy siedział 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Młody kierowca stracił prawo jazdy i odpowie za kolizję oraz przestępstwo. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W tym przypadku dzięki reakcji osób postronnych nie doszło do drogowej tragedii. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. 
Piłeś? Nie jedź! 

źródło: KPP Nowy Targ

os 26.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również