Kamery live
prognoza pogody

Obwodnica Waksmundu, Ostrowska i Łopusznej oraz droga wojewódzka Nowy Targ-Stary Sącz z dofinansowaniem

13 kwietnia 2017 15:34

W ramach 7. kluczowych inwestycji drogowych z terenu Małopolski, które zyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, znalazły się obwodnica Waksmundu, Łopusznej i Ostrowska oraz droga wojewódzka z Nowego Targu do Starego Sącza. 

Obwodnica Waksmundu, Ostrowska i Łopusznej oraz droga wojewódzka Nowy Targ-Stary Sącz z dofinansowaniem

Dzięki środkom z UE w Małopolsce powstanie 5 nowych obwodnic, przebudowane zostaną także dwie drogi wojewódzkie. Łącznie na realizację tych zadań zarząd województwa zarezerwował prawie 140 mln zł.

– Jeszcze kilka lat temu drogi w Małopolsce wyglądały zupełnie inaczej. Dzięki naszej konsekwentnej polityce i inwestowaniu w rozwój infrastruktury drogowej zmiany jakie zaszły widać gołym okiem. Tylko w tej perspektywie finansowej na budowę nowych obwodnic i rozbudowę dróg o znaczeniu regionalnym z RPO na lata 2014-2020 przeznaczyliśmy ponad 300 mln zł – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

23 mln zł dofinansowania z RPO Zarząd Dróg Wojewódzkich pozyskał na rozbudowę 14-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej Nowy Targ – Stary Sącz. Dzięki temu, do końca 2018 roku poprawi się m.in. jakość nawierzchni, przebudowane zostaną skrzyżowania, a przy drodze powstaną nowe chodniki i oświetlenie uliczne.

Jedną z dofinansowanych dróg, po której ruch puszczony zostanie najpóźniej z końcem 2019 r. jest też obwodnica Waksmundu, Ostrowska i Łopusznej. Prawie 7 km droga połączy obwodnicę Nowego Targu z Harklową. Na trasie wybudowane zostaną m.in. drogi serwisowe oraz most nad Leśnicą.

źródło: UMWM

NT24TV 13.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również