PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej – w Nowym Targu aż dwudniowe

8 kwietnia 2018 09:27

Marsz Cieni z Rynku na cmentarz, dwie msze święte w różnych kościołach, mini sympozjum, złożenie wiązanek kwiatów pod Krzyżem Katyńskim (w poniedziałek wieczorem i we wtorek, 10 kwietnia, dokładnie o 8:41) i premiera filmu “Przyjaźń w cieniu Kremla. Dzisiaj Gruzja” połączona z dyskusją – to wydarzenia, jakie już od jutra będą miały miejsce w Nowym Targu w związku z dwiema tragicznymi rocznicami. 

Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej - w Nowym Targu aż dwudniowe

Uroczystości rozpoczną się już w poniedziałek, 9 kwietnia o godz. 11.30, kiedy z Rynku na cmentarz komunalny wyruszy II Marsz Cieni pod Pomnik Katyński. Organizatorzy – Nowotarska Grupa Mieszkańców “Pamięć” oraz PGRH “Błyskawica” zapraszają do udziału “mieszkańców miasta i okolicy, a w szczególności młodzież”.

Również w poniedziałek, 9 kwietnia o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu, odbędzie się uroczysta msza św. po której zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze pod Krzyżem Katyńskim.

Uroczystości we wtorek, 10 kwietnia przedstawiają się następująco:

8.41 Złożenie kwiatów pod krzyżem Katyńskim, dokładnie (co do minuty) w 8. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej 

16.00 Msza św. w Kaplicy na Kowańcu z mini-sympozjum poświęconym tworzeniu Parafii MB Anielskiej w czasie Stanu Wojennego

19.00 Premiera kinowa filmu dokumentalnego „PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. Dzisiaj Gruzja” w reżyserii Macieja Grabysy i Wojciecha Jachymiaka, MOK Nowy Targ

20.00 Dyskusja z udziałem autorów i bohaterów filmu moderowana przez Jadwigę Chmielewską

Film jest pierwszym z cyklu “Przyjaźń w cieniu Kremla” i powstał we współpracy z Telewizją Polską S.A. powiada o roli śp. Lecha Kaczyńskiego w powstrzymaniu agresji rosyjskiej na Gruzję w roku 2008. Jego

“Filmem chcemy również złożyć hołd śp. prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu za jego bezkompromisową postawę wobec prób zniewalania Europy i świata neoimperialną polityką Kremla” – mówią twórcy. 

Więcej informacji na temat filmu: www.docstudio.pl/raport

os 08.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również