Kamery live
prognoza pogody

Obchody 3 maja w Nowym Targu

3 maja 2020 15:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tegoroczna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przejdzie do historii. Zamiast tłumów i uroczystych pochodów – skromne, acz podniosłe świętowanie.

Nowotarżanie rozpoczęli świętowanie w Parafii św. Katarzyny. Msza święta odbyła się w ogrodach parafialnych – Dzięki temu w nabożeństwie mogło wziąć udział więcej wiernych, jednocześnie zachowując między sobą większy dystans. Następnie w skromnym pochodzie delegacja władz miasta udała się na nowotarski rynek, gdzie złożyła wieńce i kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Ratuszu.

 – Jest to tym istotniejsze, że musimy pamiętać pomimo tych trudnych czasów o naszej historii, o tym co kryło się za uchwaleniem Konstytucji 3 Maja – mówi burmistrz miasta Grzegorz Watycha.

W samo południe z wieży ratuszej rozbrzmiał hymn Polski. Ale gdy w ubiegłym roku słuchało go setki osób świętujących na rynku, teraz w samym sercu Nowego Targu na baczność stanęło kilkadziesiąt osób. Nie zabrakło jednak takich, którzy hymn wyśpiewali na balkonach swoich mieszkań (…).

Więcej informacji w poniższym materiale video.

/ps/

Piotr Starmach 03.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również